Kids and Heroes
Jak Demented Are Go postrašili strahovskou Sedmičku
Danny 14/03/2014 Reporty

Na strahovskym kopci chybí výčep piva. Je to jedině dobře, protože z toho pekla, co na v klubu 007 rozpoutali Demented Are Go, neodcházím s politými zády. Zdejší lahváče prostě rozlít nejdou.

Do klubu vkráčím v půlce setu pražských hejsků Green Monster. Přiznávám, že i když je naživo vidím snad podesáté, nemám je vůbec naposlouchané. Líbí se mi, že se už nebojí češtiny. Cosmo pán je frontman na pět hvězd. Zaujal mě cover That’s Alright Mama. Opět jsem fascinován zvukem, jaký strahovská Sedmička má. Byť má mistr zvuku tričko Arakain a Lucie Bílá, je asi jedinou osobou v republice, která umí nazvučit kontrabas. Všechny nástroje skvěle vyváženy, vše nahlas, ale bez bolesti v uších. V klubu už teď není k hnutí. Green Monster se loučí peckou Zombie Party Rock. Je mi zas šestnáct a soundtrack z filmu Choking Hazard je jediný psychobilly, které se dá pustit v každém hospodském jukeboxu.

Další pivo na baru, utrácím peníze za nějaký ten suvenýrek u merče. Deru se k pódiu, ať mám i nějaký zrakový vjem. Holy Hack Jack. Celá sedmička se dává do pohybu. Demented Are Go jsou prostě z devadesáti procent Sparky, jeho projev je naprosto autentický a nikým nenapodobitelný. Bodies In The Basement. Sickness And Truth. Celá kapela neskutečně šlape. Heads On Poles. Welcome Back To Insanity Hall.

Publikum je fantastické. Směsice punkerů, psychobilly jádra, ctitelů hororpunku, naprosto esenciální základna klubových fanoušků. Žádná póza. Zábava. Nikdo se nestará, jestli má dostatečně vidět kérky. Nikdo nekouká po okolí, jestli je vnímán ostatními dost cool tak, jako jsem to pár týdnů dozadu zažil na Peacocks. Pervy In The Park. Vedro a kouř. Pekelně zábavná Busted Hymen. Celé je to mnohem lepší než dva roky dozadu ve stejném klubu. Demented Are Go jsou prostě Rolling Stones psychobilly. Sparky je ve formě, i když tentokrát mu z hlavy injekční stříkačky nečouhají. Call Of The Wired, která naživo zní jak od Phenomenauts. Zničující Mongoloid.

Policejní hodina. Všichni jdou na bar, zdravím známé, kecáme o životě, o Dementech, o chystaných akcích. A najednou utíkám z kopce dolů vstříc osvětlenému městu a nejlepší pražský klub nechávám v zádech. Fantastický večer. Škoda, že chyběla Retard Whore.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com