Kids and Heroes
INVSN a Le Butcherettes spojí síly v Café V lese
Martin Suicide 26/06/2019 Pozvánky

Švédští INVSN nás baví. Nejenom proto, že jejich ústřední postavou je Dennis Lyxzén z kultovních Refused, ale hlavně díky dokonale smíchanému post-punku a synth-popu s pořádně severskou atmosférou. V Praze už se představili třeba před Against Me! a nyní se vrací společně s Le Butcherettes zničit Café V lese, už v úterý 2. července.

Le Butcherettes je mexická hudební skupina. Založena byla v roce 2007 zpěvačkou Teri Gender Bender, ke které se později přidali další hudebníci. Poslední koncert v Praze odehrála kapela loni v březnu.

Své první album skupina vydala v roce 2011 a jeho producentem byl Omar Rodríguez-López, který se podílel i na dalších nahrávkách kapely. Rodríguez-López byl také se zpěvačkou Teri Gender Bender členem kapely Bosnian Rainbows. Skupina vydala čtyři řadová alba, to poslední bi/MENTAL, vydala letos v únoru a představí ho na konertu v Café V lese.

INVSN (Invasion) jsou produktem lokální subkultury, směsí vášnivého ducha hardcoru, punku a bohaté historie rock’n’rollu. Tahle švédská kapela vydala několik desek zpívaných ve švédštině ještě pod názvem „Invasionen“, než se rozhodla natočit debutové album v angličtině. Proměnila se i jejich hudba – punk se smísil s popem v tom nejlepším slova smyslu.

INVSN a jejich album „Invsn“ se poučili od kapel, jako jsou Joy Division, Echo & The Bunnymen, britští The Sound, raní The Cure a moderní kapely The XX a Soft Moon, to vše profiltrováno srdci fanoušků starých Black Flag. Není divu, že se jim podařilo vytvořit z tolika vzorů originální tvar – členové INVSN totiž dříve působili v kapelách jako Refused, The (International) Noise Conspiracy nebo hardcore punkových D.S.-13 a bezpočtu dalších.

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com