Kids and Heroes
Instrumentální rej v Underdogs‘. Their Methlab, Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip a Edain
Ziky 09/06/2019 Reporty

Ve smíchovském Underdogs‘ se sešly tři instrumentální kapely s různě silným vztahem k psychedelii. Chladné sklepní prostředí a výborný zvuk dal všem vyniknout, ale dle očekávání nejvíce zaujali Their Methlab z Řecka. Chaotické zápisky snad napoví, jaká byla atmosféra.

Na úvod přiznávám, že jsem se v Underdogs‘ ocitl poprvé. Shame on me. Jako schovka před zákonem dobrý, ale aspoň jedna cedule by nebyla na škodu. A debilnější záchody byly snad jen v Kokpitu. Tolik výtky k prostoru. Ten zdobila práce Irmy, výtvarnice, která je pevnou součástí kapely Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip, tedy kapely celou akci pořádající. Najít některé z obrazů bylo trochu složitější. Pivo dobré. Místa dost. Příjemný chlad sklepních prostor vždycky potěší, když nastoupí léto. Začátek o chvíli odložený. Debilní zvyk.

Brněnští Edain to pálí do lidí od první chvíle. Čekal jsem víc jazz. Je to víc metal. Zahrané precizně. Těch pár chyb nevadí. Tvrdé songy střídají odlehčené řeči mezi skladbami. Zvlášť u instrumentální hudby nechápu proč. Lidi se baví a smějí. Na někoho to asi funguje. Kapela má zajímavý přístup k žánru, ale za mě spíš na doma než do klubu.

Underdogs‘ zahalil dým. Projekce za kapelou. Maskovaní hudebníci začínají rituál. Staré skladby. Pár nových. Nová deska se blíží. Krátké sety kapele nesluší. Dým se na chvíli rozplyne. Nádech. A ponor zpět. Hudba a vizuál fungují skvěle dohromady. Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip stále ukazují, že psychedelie není jen ta šedesátková.

Their Methlab. Velká očekávání. Kapela u nás zatím neznámá, ale vynikající. Bubeník splývá s projekcí. Kytarista a basák mizí ve stínech na kraji pódia. Hravé kytarové linky s delayem. Efektovaná basa. Přechod do post-rockových ploch. Zklidnění a hned další gradace. Tohle je hudba srovnatelná s mořem. Tohle je potřeba slyšet. V rámci tvrdší instrumentální hudby je album The Last Second nejlepší novinka, co si můžete pustit. Naživo navíc ždíme veškeré myslitelné emoce. Očekávání překonána. Snad se u nás ještě ukáží a přijde i více lidí, protože Their Methlab si zaslouží pořádné publikum, aby se měla jejich hudba do čeho zaseknout.

O autorovi

Kromě psaného produkuje i slovo mluvené v podcastu Dva kverulanti.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com