Kids and Heroes
In Hearts Wake: Turné po světě nás přimělo začít se věnovat klimatickým změnám
Marek Hadrbolec 11/03/2018 Rozhovory

Jak se dělá hardcore v Austrálii a čím žije kapela, která se ze začátků v městečku Byron Bay vypracovala až na světová pódia a třeba právě teď jede tour společně s kapelami Heaven Shall Burn, August Burns Red a Whitechapel, v rámci kterého se za několik dní objeví v Praze? O tom a dalších věcech jsme krátce pohovořili s In Hearts Wake.

ENGLISH VERSION

From our point of view it seems that Australia has an ideal climate for hardcore/posthardcore bands. Is this genre of music really that popular there, and if it is, why?

It’s not overly popular in Australia but touring in our country can be really hard work. The major cities are so far apart that it can be quite difficult to tour sometimes and I think this weeds out any bands who aren’t willing to put in the hard yards in the early stages of touring.

What is the recipe to become a well known hardcore band in the Australian scene?

I think you have to earn respect in the scene first by playing small internment shows and work your way up from there.

Which of the Australian cities is kind of a Mekka for hardcore and why do you think so?

I personally think Melbourne has a great hardcore scene. It has the best music scene across all genres and the shows there have always been really good for us.

What`s your point of view on the state of the world nowadays? What are the biggest threats?

I think climate change is one of our biggest threats at the moment. A lot of people don’t think it’s „real“ which is sad and although it might not affect us directly right now, it will definitely come in to play for our children.

Which organisations are you personally working with? What are you trying to change?

We have been working pretty closely with Sea Shepard for the past year cleaning up waterways in Australia and expanding to a few places around the world. Our oceans are very important and they are a great organisation for making change.

You organized some beach cleaning in Australia, right? How many people came, what was the result?

We did one in each major city of Australia and had in between 40-60 people show up at each one. We collected so much rubbish each time, it was a great result but at the same time a little sad to see how much rubbish people throw on the beach.

When you started to play as a band, did you already know that you wanted to sing about enviromental problems etc. or it just came up later?

We started playing together over 11 years ago and back then we didn’t know as much about the environment as we do now. I think travelling internationally was what made us realise we wanted to talk about such topics.

What other topics, besides enviromental problems, are you trying to bring to light with your music?

To name a few: Freedom, Truth, Empowerment, and dealing with the loss of loved ones.

Under one of your videos on youtube I read a comment saying that the next album you will realease is going to be connected with the fire element, because your previous albums were: Skydancer (Wind), Earthwalker (Earth), Ark (Water). Is it gonna be like that?

Not at all. People like to try and predict patterns and come up with ideas of their own but I don’t think that’s what it will be about.

What`s the meaning of Ark in the name of your last album? What does it symbolize?

Ark is a metaphor for the Earth travelling through space. It’s got every known living thing on it and is keeping us all safe on our journey through the unknown.

Your videoclip for the song Nomad has an interesting concept, what`s the message behind it?

For too long many males have gotten away with inappropriate behaviour and misconduct, simply because they are cloaked in a crowd.

So we wanted to create a safe empowering space for women to express themselves freely in the mosh pit.

Have you came across some negative reactions for the Nomad video?

I don’t read comments usually so I’m actually not too sure, as far as I know it’s all been good!

Have you ever been to Czech Republic before? Is there something interesting you know about our country?

We have played in Prague a few times now and it’s always been really good. I don’t know any interesting facts but we’re really looking forward to coming back!

Do you prefer playing in clubs or under the open sky, like in open air festivals? Why?

Playing under the open sky is always really nice because we don’t get to do it that often. There’s always an amazing energy throughout the crowd when we play outside, especially during the night.

Z našeho úhlu pohledu to občas vypadá, že Austrálie je hardcoru a post-hardcoru země zaslíbená, jak je to ale s tímhle žánrem v Austrálii doopravdy?

Není to až tak obzvlášť populární žánr. Dělat tour po Austrálii není zrovna nejlehčí, všechny větší města jsou tu dost daleko od sebe, tour jsou tak někdy docela dobrodružství. Právě to taky odradí některé kapely, které nejsou ochotné té hudbě zpočátku tolik obětovat. Ten progress tu je pak stejný, jako kdekoliv jinde na světě. Nejdřív si musíte vydobýt nějaký respekt na menších show, začít odspodu a vypracovávat se výš a výš. Takovou mekkou hardcore je v Austrálii pak asi Melbourne, tam je skvělá hardcore scéna. Obecně jsou tam nejlepší podmínky pro show jakéhokoliv žánru. Naše koncerty tam se nám vždycky líbily.

Vaše kapela se hodně věnuje enviromentálním tématům. Také spolupracujete s organizacemi chránícími životní prostředí, co vás přivedlo k těmto stanoviskům?

Myslím si, že právě klimatické změny jsou jednou z největších hrozeb, kterým právě čelíme. Spousta lidí si pořád myslí, že něco takového prostě není, a to jen protože se jich to osobně nedotýká. To je smutný. Protože v životě našich dětí už to bude hrát velkou roli. My jsme v posledním roce hodně úzce spolupracovali se Sea Shepherd. Společně jsme uklízeli australské vody a expandovali na další místa po světě. Naše oceány jsou pro nás všechny důležité, a právě Sea Shepherd je skvělá organizace, se skutečnou vůlí něco změnit.

Jsou právě témata ochrany životního prostředí tím, co vás dalo jako kapelu dohromady?

To úplně ne. Začali jsme spolu hrát před jedenácti lety, a to jsme toho o životním prostředí popravdě ještě moc nevěděli. Myslím, že právě cestování s kapelou po světě nám pak ukázalo, že se těmhle problémům chceme věnovat. A dneska už za sebou máme akce, kdy jsme například organizovali čištění pláží v každém z hlavních měst australských států. Přišlo vždy okolo padesáti lidí a sesbírali jsme spoustu odpadků. Výsledek byl skvělý. Na druhou stranu je smutné vidět, kolik toho lidi na pláži pohodí.

Na jaká jiná témata se ještě svojí muzikou snažíte upozornit?

Vyjmenuju jen pár, je toho ale hodně. Svoboda, pravda, vyrovnávání se se ztrátou milovaných.

Kde hrajete radši? V klubech, halách, nebo pod otevřenou oblohou, třeba na festivalech?

Hrát pod otevřenou oblohou je vždycky skvělý, o to víc, že k tomu nemáme tak často příležitost. Když se hraje venku, ta energie v davu je vždycky jiná, skvělá, a to hlavně pod noční oblohou.

Co symbolizuje název vašeho posledního alba Ark (Archa)?

Archa je pro nás metafora pro Zemi, která pluje skrze vesmír a veze na sobě všechna živá stvoření, zatímco nás všechny drží naživu na cestě skrze neznámé okolí.

Váš videoklip k songu Nomad má v sobě zajímavou message, jaký je jeho koncept a jaké byly ohlasy?

Spoustě mužů už docela dlouho beztrestně prochází nevhodné chování a špatné způsoby, a to prostě proto, že jsou maskování v davu. Chtěli jsme ve videoklipu vytvořit pro ženy bezpečné a posilující místo, kde se budou moci svobodně vyjádřit a vyřádit v mosh pitu. Co se týká ohlasů, tak já obvykle třeba komentáře moc nečtu, takže si vlastně nejsem moc jistý. Ale osobně, ani z toho, co se ke mně dostalo, jsme si nevyslechli nic negativního.

Nenechte si In Hearts Wake ujít spolu s Heaven Shall Burn, August Burns Red a Whitechapel ve středu 14. března v Roxy.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com