Kids and Heroes
Impo & The Tents – Anxious Times
Martin Suicide 20/01/2016 EP, Recenze

Uběhla nějaká doba a stockholmští mistři super chytlavých melodií a power popové bezprostřednosti Impo & The Tents jsou zpět s novou nahrávkou. Po předchozím skvěle přijatém albu tentokrát opět na sedmipalcovém formátu a se čtyřmi písněmi. To vše v jasně žlutém nepřehlédnutelném obalu a znovu pod hlavičkou německého vydavatelství Alien Snatch! Records.

Úvodní a titulní Anxious Times člověka opět uvrhne do světa podmanivých melodií s přímočarým útokem na vaše vnímání hudby. Oproti starším nahrávkám přibylo klávesm a tak jsou Impo & The Tents tentokrát o něco více Pointed Sticks než Dickies, ale to není vůbec ku škodě věci, ostatně obě tato jména jsou přibližně stejně vysoko ve světě mých nejoblíbenějších kapel a samotní Impotenti do něj již patří taktéž. Opět jsou to bezskrupulózní melodické power popové orgie v tom nejlepším slova smyslu. Titulní skladba je hitem na první dobrou, vzbuzující v určitých momentech pocit, že posloucháte nějaký outtake z raných nahrávek Cheap Trick. Ovšem můj hit desky je třetí Summer’s End, svou hravou náladou evokující pocit, že se na pláži sešli Barracudas s klávesákem z Pointed Sticks. Totéž platí i pro obdobně svižný druhý kousek na první straně, Do The Things You Wanna Do. Závěrečná Stay The Night je pak takové malé tempové zklidnění postavené na velice silném popěvku, vnášející do celé desky bonusovou dávku šedesátkového beat soundu tak, jak se sluší a patří.

Impo & The Tents mě opět dostali, opět přišli s deskou, která patří do sféry moderních klasik, bez zbytečného balastu, plnou radosti z krásy, jež spočívá v jednoduchosti a průzračnosti melodického rocknrollu. Pokud bychom hráli na hodnocení desek, Anxious Times spadají do vzácné kategorie deset z deseti.

Info

Label: aliensnatch.de
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Anxious Times
  2. Do The Things You Wanna Do
  3. Summer’s End
  4. Stay The Night

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

1 Comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com