Kids and Heroes
Ill Guerra – Ill Guerra
Martin Suicide 15/08/2017 LP, Recenze

Ve Španělsku se nejrůznějším podobám punku v posledních letech daří a dá se říci, že velká část toho, co odtud přichází, má něco do sebe. Co víc, přísun nové kapelové krve odtud nepolevuje. Jedním z jeho výsledků jsou i Ill Guerra se svou první deskou, která vyšla za spolupráce Kibou Records, Metadona Records a Discos Enfermos.

Ill Guerra na svém dvanáctipalci přinášejí syrový hardcore punk šířící vztek a temnotu – o tu se obstarává extrémně naechovaný zpěv s nezpochybnitelnou inspirací v legendárním soundu raných Gism. Monotónně se opakující linky křiku jdou ruku v ruce s post-discharge rify, svým pojetím taktéž odkazující na archaický japonský hardcore. Zlá a neurvalá nálada, podložená v rychlých tempech hranou muzikou, je tím nejvýstižnějším, co lze o Ill Guerra napsat.

Není to zvukový útok na ušní bubínky, ale negativní atak na vaší mysl v hardcore či metal punk pláštíku. Žádné složité finesy, kapela jde ve skladbách přímo na věc, tak jako před desítkami let jejich předobrazy typu The Clay, Zolge, Kuro, již zmínění Gism a nebo v určitém bodě své dlouhé kariéry finští Rattus. Je pravdou, že takhle pojatý zpěv nerozdýchá každý, je vlastně navýsost iritující, ale zároveň je jedním z klíčových středobodů celkového vyznění kapely.

Info
Label: kibourecords.bigcartel.com
Rok vydání: 2017
Tracklist

1.       Cendra

2.       Res Té Sentit

3.       Por De Ser

4.       Huranitat

5.       Bombes

6.       Esclau

7.       Ruina

8.       Brolla Sa Sang

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com