Kids and Heroes
Ill Guerra – Ill Guerra
Martin Suicide 15/08/2017 LP, Recenze

Ve Španělsku se nejrůznějším podobám punku v posledních letech daří a dá se říci, že velká část toho, co odtud přichází, má něco do sebe. Co víc, přísun nové kapelové krve odtud nepolevuje. Jedním z jeho výsledků jsou i Ill Guerra se svou první deskou, která vyšla za spolupráce Kibou Records, Metadona Records a Discos Enfermos.

Ill Guerra na svém dvanáctipalci přinášejí syrový hardcore punk šířící vztek a temnotu – o tu se obstarává extrémně naechovaný zpěv s nezpochybnitelnou inspirací v legendárním soundu raných Gism. Monotónně se opakující linky křiku jdou ruku v ruce s post-discharge rify, svým pojetím taktéž odkazující na archaický japonský hardcore. Zlá a neurvalá nálada, podložená v rychlých tempech hranou muzikou, je tím nejvýstižnějším, co lze o Ill Guerra napsat.

Není to zvukový útok na ušní bubínky, ale negativní atak na vaší mysl v hardcore či metal punk pláštíku. Žádné složité finesy, kapela jde ve skladbách přímo na věc, tak jako před desítkami let jejich předobrazy typu The Clay, Zolge, Kuro, již zmínění Gism a nebo v určitém bodě své dlouhé kariéry finští Rattus. Je pravdou, že takhle pojatý zpěv nerozdýchá každý, je vlastně navýsost iritující, ale zároveň je jedním z klíčových středobodů celkového vyznění kapely.

Info
Label: kibourecords.bigcartel.com
Rok vydání: 2017
Tracklist

1.       Cendra

2.       Res Té Sentit

3.       Por De Ser

4.       Huranitat

5.       Bombes

6.       Esclau

7.       Ruina

8.       Brolla Sa Sang

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com