Kids and Heroes
Iggy Pop & Stooges jsou připraveni zemřít, nazvali tak nové album
Michaela Klocová 18/02/2013 Novinky, Zahraniční

Ready To Die. Tak zní název zbrusu nové desky Iggyho Popa & The Stooges, která bude první nahrávkou legendární kapely od šest let starého alba The Weirdness a tři roky po smrti kytaristy Rona Ashetona.

Datum vydání zatím nebylo oznámeno, zveřejněny byly pouze názvy písní jako Gun nebo I Got a Job But It Don’t Pay Shit. Produkci nové desky má na starosti kytarista James Williamson, který nahrával kultovní album Raw Power z roku 1973. Ke Stooges se připojil po Ashetonově smrti v roce 2009 po dlouhých 35 letech. Současnou sestavu dále tvoří baskytarista Mike Watt a bubeník Scott Asheton.

Pro fanoušky Iggyho Popa máme ještě dvě novinky spojené s jeho osobou. První je chystaný životopisný film Lust For Life, jenž má zachycovat jeho spolupráci s Davidem Bowiem (i ten vydává nové album).

Tou druhou je pak Popova účast na 36 písňové kompilaci Son of Rogue’s Gallery: Pirate Ballads, Sea Songs and Chanteys, která vychází na Anti- labelu. Kromě Popa, jehož příspěvek si můžete poslechnout níže, se na nahrávce podíleli třeba Tom Waits, Keith Richards, Patti SmithJohnny Depp, Shane MacGowan, Michael Stipe, Courtney Love nebo Marianne Faithfull.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com