Kids and Heroes
Human Fault – Zjevné předurčení
Martin Suicide 31/01/2021 LP, Recenze

Tak tu máme zas nějaký punk nebo, lépe řečeno, hardcore punk na vinylu. Human Fault jsou z Vyškova a dle odehraných koncertů mají za sebou necelé desetiletí fungování a několik předchozích nahrávek na CD. Zjevné předurčení je tak jejich ztrátou vinylového panenství.

Od prvních tónů rozjíždí lehce metalem poznamenaný navztekaný hardcore punk s naprosto charakteristickým vyzněním pro kapely z české kotliny. Poměrně rychlá tempa pohání nabroušené kytarové motivy, proložené akurátní dávkou malých melodických vyhrávek, fungujících jako vhodné dochucení a zjemnění jinak divokého koktejlu. Hlavní zpěv je extrémně rozeřvaný, křičící divoce v přímočarých a úsečných linkách. Tomu občas sekunduje druhý zpěv, nesnažící se nikterak afektovat svou přirozenou barvu. Tím vzniká přirozeně výrazný kontrast ve vzájemně se překřikujících linkách. Human Fault v celkovém vyznění asi nejvýrazněji připomínají místní hardcore punk konce osmdesátých a počátku devadesátých let. Ovšem s výrazně upgradovaným soundem. Ten má poměrně výrazně naostřené metalové rysy, což asi nejmarkantněji demonstruje trochu protivně mlaskající kick drum.

Ruku v ruce s načuřeným projevem kapely jde textové sdělení, poháněné jasně vyhraněnými politickými postoji, které mi jsou blízké a tím pádem jsou plus bodem. Slabinou celé desky je, že se svým non stop stakatem vzteku a opakujících se triků po několika skladbách stane poněkud jednotvárnou. Nejsilnější písní celé desky se tak stává předposlední Manifest Destiny, kdy kapela zvolní do středního tempa a pohrává si s chytlavým punkovým motivem, navíc následovaná skvělou tečkou za albem v podobě divoké, ale zároveň melodií načichlé písně My Lay.

Pokud jsou pro vás Human Fault neznámou a baví vás punk ve své naštvané a aktivistické podobě, mající navíc výrazně regionální vyznění, Zjevné předurčení je zajímavým tipem, který stojí za pořízení a, především, za poslech.


Rok vydání: 2020
Label: Aback Distribution

Playlist:
1. Ofenzíva TET
2. Vánoce
3. Odzbrojit
4. Jonestown
5. Celý svět
6. Big farma
7. Mafia
8. Nový věk
9. Vidět budoucnost
10. Manifest Destiny
11. My Lai

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com