Kids and Heroes
Hounds & Harlots: Na koncertech v Evropě lidi vnímají muziku víc
Dušan Horňák 20/02/2014 Rozhovory
Kalifornští punkáči Hounds & Harlots opět míří do Evropy a ten, kdo je vloni propásl, nebo o nich nikdy neslyšel, se může něco málo o této kapele dozvědět z krátkého rozhovoru s kytaristou a zpěvákem v jedné osobě Bryanem Zimmermanem.

Když se v České republice řekne punkrock a Kalifornie, spoustě lidí se vybaví ze všeho nejdřív skatepunk a kapely jako No Use For a Name, Bad Religion, NOFX a další. Ale vy mi jak svou hudbou, tak ani vzhledem do toho až tak úplně nezapadáte, přijde mi, že se řadíte spíš do té tzv. „punx&skins united“ scény. Nebo se pletu a taky jste se proháněli na skejtech a sjížděli vlny na surfech? Zkus vás lidem nějak popsat, o čem je vaše kapela a muzika, jaký je váš pohled na svět?

Nene, my se neřadíme do žádné z  kategorií punku. Jelikož jsem žil v oblasti zálivu v polovině 90. let, tak vím, že tam bylo mnoho skvělých místních kapel… Swingin‘ Utters, Reducers SF, One Man Army, The Bodies… to jsou jen některé z „kalifornských“ skupin, se kterými se ztotožňujeme. Pokud jde o to, kdo jsme –  jsme tři normální kluci, kteří tvrdě a poctivě pracují a stejně tak i hrají. Přátelé, rodina a hudba je to, co je pro nás nejdůležitější. Naše kapela i hudba jsou o tom, co rádi děláme a co nás baví, a že žijeme život, na který jsme hrdí! A ano, všichni jsme vyrůstali spíš na skateboardu. Oceán v severní Kalifornii je totiž docela studený, takže to chce dost odvahy, aby člověk v těchto vodách surfoval!

Vloni jste jeli svou evropskou tour v květnu, letos v březnu, takže se vracíte už po necelém roce. Co tak brzy, to se vám v Evropě tak zalíbilo? Protože kvůli penězům za hraní to asi nebude, co? 

Samozřejmě, že se nám v Evropě líbilo! Byli jsme u vytržení, když jsme tam byli v květnu, a věděli jsme, že se tam budeme chtít vrátit. Důvod, proč přijedeme už v březnu, je ten, že lidi ze Sunny Bastards Music nás požádali, abychom přijeli a hráli na jejich Son of a Bastard Festivalu – no a my jsme si na to období naplánovali i tour.

Logicky. A vůbec, jaké vidíš rozdíly mezi koncerty u vás doma ve Státech a v Evropě, už můžeš porovnávat ze zkušeností z Německa, Belgie, Rakouska nebo i České republiky. V čem se to hraní tam a tady liší a co je zase podle vás všude tak nějak stejné?

Jedna z věcí, kterých jsem si v Evropě všiml, bylo to, že lidé, kteří na show chodí, jsou tam kvůli hudbě a koukání na kapely. Tady u nás mají lidé, když jdou na koncert, spíš tendenci vypadnout ven a bavit se, ale ne nutně sledovat všechny kapely. Když kapela hrála v Evropě, každý byl uvnitř. Což bylo příjemné vidět. Dalším rozdílem je, že se v Evropě organizátoři a promotéři starají o kapely mnohem lépe. Ve Státech si průměrná kapela stěží vydělá aspoň dost peněz na benzín na cestu a určitě ji nikdo nenakrmí, natož aby jí poskytl nějaké ubytování.

Ještě k tomu cestování, některé zámořské kapely mají hraní v Evropě vlastně jako takovou součást dovolené, chtějí si to užít se vším všudy. Jak to máte vy, zvládáte během tour poznávat i ta místa, kde hrajete, obejít nějaké památky, poznat místní gastronomii, nebo se soustředíte jen na hraní, přejíždění z jedné štace na druhou a do toho občas vměstnáte nějaký ten večírek po koncertě?

Ano, v jistém smyslu je to stejně součástí naší dovolené… abychom mohli tour uskutečnit, musíme si totiž vzít v práci volno. Ale je to něco, co nás opravdu baví. Také ale cítíme, že jsme na turné proto, abychom tam pracovali a hráli tolik koncertů, kolik to jen bude možné… bohužel tedy nemáme moc času, abychom mohli vidět zajímavá místa a pobavili se i jinde, než při a po koncertu.

Pojďme se ještě vrátit k samotné muzice, na kontě zatím máte, pokud se nepletu, jedno album Good Fight, ale od jeho vydání už uplynula celkem dlouhá doba. Takže co, chystáte něco nového? A jestli ano, kdy se vaši fanoušci dočkají?

No jo, letí to, Good Fight vlastně vyšlo už v roce 2012. Takže, právě jsme vydali dvě nové skladby na společném albu s Emscherkurve 77 na Sunny Bastards a taky vydáme další společný singl s Gimp Fist na Contra Records, který vyjde akorát včas na naše turné.

Výborně! No a na závěr, máš nějaký vzkaz pro čtenáře Kids And Heroes magazínu? Co třeba nějaké pozvání na jeden z těch dvou koncertů, které v rámci tour odehrajete v České republice.

Budeme hrát v Cross Clubu v Praze 11. března a na Blackheart Night v Jazz Tibet Clubu v Olomouci 12. března a samozřejmě budeme moc rádi, když vás dorazí co nejvíc a my si tak budeme moct zase užít tu výbornou atmosféru, která tady panovala vloni! Kapely jako je ta naše vaši podporu vnímají a jsou za ni vděčné!

O autorovi

V srdci Rock´n´Roll, v krvi rum

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com