Kids and Heroes
Hot Or Not?!? – Dva kverulanti
Vojto Umre 02/03/2021 Hor Or Not?!?

V druhom diele rubriky Hot or Not?!? odpovedajú na témy Dva kverulanti. Dva kverulanti sú hudobný podcast v réžii Martina Zikána a Olafa Olafsonna. Obaja taktiež pôsobia v hudobných projektoch ako Kapitán Ketamin, Tři a pět minut či Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip a Budeč.

 

Koniec Daft Punk

Ziky: Not. Nemrzí mě to. Daft Punk své řekli a zanechali za sebou stopu ve světě elektronické muziky i jinde. Nastal čas jít dál.

Olaf: NOT. Vždycky, jak všichni brečí nad koncem kapel, tak to nemůžu vystát. Tyhle věci se prostě dějou, Daft Punk hráli 28 let a myslím, že s hudbou nekončí, jen jim ta značka už přišla třeba vyčpělá. Ať si každej dělá co chce, ty lidi nejsou ničí majetek.

Presúvanie koncertov o rok, o dva

Ziky: Not. Některé desky asi naživo neuslyšíme, protože kapely už dělají na novém materiálu. Pravdou je, že menší kapely z Británie neuvidíme kvůli Brexitu taky. Možná nikdy, a to mi přijde mnohem děsivější. Žijeme v době zavřených hranic a kvůli tomu naši rodiče od komoušů po drzče nedostávali.

Olaf: Hot and Not. Já jsem vlastně rád, že se ty koncerty přesouvaj, protože člověk má aspoň nějakou naději, že ty kapely, jako třeba Oranssi Pazuzu, uslyší a v klubu, ale jak říká Ziky, třeba už to bude s jiným albem. Mně to je upřímně jedno, protože se těšim, že vůbec někdy třeba ještě uslyším živou hudbu…

Ziny v súčasnosti

Ziky: Hot. Je to skvělý. Víc kvalitního čtení na papíře.

Olaf: HOT AS FUCK!! Posledních pár let je obrovskej boom zinů a jsem strašně rád, že většina z nich je sice pořád DIY, ale to v tom nejlepším slova smyslu. Pryč je schmutzig pankáčství a ziny si držej velkou kvalitu. Jen houšť!

Ceny Vinyla

Ziky: Stačily by ceny Břitva, které alternativní scénu (i když spíš tvrdší) mapují nejlépe. Ale Vinyla mi z ostatních vadí nejméně, a kdybych ji dostal, tak si ji dám na výstavku. Novou cenu pro mladé novináře cením moc, protože v hudební žurnalistice stále mnoho kvalitních lidí není a ty nejlepší je dobré odměňovat.

Olaf: Not. Ale je to vlastně spíš mým indiferentním vztahem k těmhle cenám obecně. Že vyhráli Tábor, je naprosto zasloužený, a to mi přijde hot.

Lawrence Ferlinghetti a jeho odkaz

Ziky: Hot. Jsem rád, že vysokého věku se občas dožije někdo, kdo si to zaslouží. Beat generation jsem byl v jednom období pohlcen a kdo ví, jak by to celé probíhalo bez Ferlinghettiho vydavatelství.

Olaf: Hot. Lawrence byl nádhernej člověk, kterej měl z ty zpráskaný beat generation nejpozitivnější pohled na věc, kterej si udržel až do svýho opravdu požehnanýho věku.

Sociálna izolácia počas pandémie

Ziky: Not. Je to na piču, zvlášť když nemáš ani práci. S následky na psychice lidí se budeme potýkat další roky a obávám se i velkého nárůstu počtu sebevražd.

Olaf: Meh. V zásadě se sociálně izoluju už několik let a takhle má aspoň člověk výmluvu, že se nemusí vídat s lidma, se kterýma nechce. Nečíst zprávy a neživit se napůl muzikou, tak u nás na vsi ani nevím, že je nějaká pandemie…

(Ne)kompenzácie vlády podnikateľom a umelcom

Ziky: Umělci nejlépe tvoří při hladovění a drobné podnikatele nepotřebujeme, když máme Agrofert. Povaleči z kaváren do polí a do holdingu.

Olaf: NOT!! Ať jde celá vláda do prdele.

O autorovi

Diskuze

  • Facebook(0)
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com