Kids and Heroes
Hot Or Not?!? – Dafy (Dafy and the Rafters, Parketový Lev)
Vojto Umre 05/10/2021 Ankety, Hot Or Not?!?

Do ďalšieho dielu rubriky Hot or Not?!? sa oprel Dávid Dafy Nemlaha. Gitarista bratislavskej ružovej formácie Dafy and the Rafters a taktiež člen najnovšieho projektu bratov Hrčkovcov – Parketový Lev.

 

• Bad Nerves

Výborná vec, spolu s Cyanide Pills a The Cry moje najobľúbenejšie mladé kapely. Úderné jednoduché riffy bez zbytočných sračiek okolo.

• What’s In My Bag?

Česka popmusic 80. rokov má šťastie, že túto platformu nezažila. Vznikla by celonárodná polemika o autorských právach a prípadne rozdelenie ČSR o x rokov skôr :D.

• Randal club

To ako keby si sa ma spýtal na moju obývačku. Tiež tam mám niekedy bodrel a smrad, ale vždy sa tam vrátim lebo som jednoducho doma! Držím im palce v tejto ťažkej dobe.

• Biela noc Bratislava

Pamätám si prvý ročník u nás, absolvoval som to s kamošmi okolo umenia a muziky, veľa vecí a nápadov sa mi páčilo, bol to príjemný zážitok. Odvtedy som však stratil o udalosti prehľad… od pár známych počúvam, že už je to viac-menej celonočná chlastačka mladých v BA. Každopádne ako koncept je to perfektné.

• Voľby v Rusku

Čo k tomuto. Asi ako keď sa ideš ožrať do krčmy, či si vyberieš borovičku alebo Cabernet Sauvignon, na druhý deň príde rovnaká opica ako x žúrov predtým.

• Civilné lety do vesmíru

Toto nie je pre mňa. Myslím, že prachy, energiu a nápady by sme mali vynakladať na záchranu a nápravu toho čo sme posrali a zdevastovali na našej planéte, ak to vôbec ešte ide. Žiaľ, to asi neprináša dostatočné zisky. Posledné, čo vesmír potrebuje, je naša prítomnosť.

• Odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na 14 rokov

Táto šaškáreň čo sa tu deje mi nestojí ani za komentár. Takýchto Kováčikov sú tu kopy. Slovensku chýbajú ešte svetelné roky k tomu aby patrilo medzi vyspelé, progresívne a empatické krajiny, bohužiaľ. Dlho to ešte bude domov zakomplexovaných chudákov z „východného bloku“. Hoaxy, dezoláti, absurdné konšpirácie, zacyklenosť, obmedzenosť, netolerancia, treba viac? Myslím, že ne…

Foto: Dorota Holubová

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com