Kids and Heroes
Hopes – Ice Cold
Bedy 10/10/2016 EP, Recenze

Před třemi lety se na české scéně objevila kapela nesoucí název Hopes a jak se zdá, tři roky můžou být dost dlouhá doba na to, aby se v kapele stala spousta věcí, což můžu i já sám potvrdit z vlastní zkušenosti. Každý, kdo trochu čte a sleduje českou nemainstreamovou scénu určitě zaznamenal, že právě v Hopes se z hlediska personálního účinkování dělo věcí opravdu dost a většinou to znamenalo i mírnou změnu, co se stylové produkce týče. Protože se mi až na nesrozumitelnost screamu líbilo předchozí EP Wake Up, a protože se změnil frontman, zvědavě jsem se vrhl na jejich třískladbovou novinku Ice Cold.

„Hopes, two thousand sixteen!“ je jasným důkazem, že kapela je zpět a notně se hlásí o slovo. Pro první věc z Ice Cold, song Mind Rot, nemůže existovat lepší přízvisko než otvírák. Je to tak strašně naštvaný a nahecovaný, že to z toho úplně leze a nepřestane to, dokud těch šest a půl minuty neskončí anebo dokud se v tom hecu neutopíte.

They will never understand.

They will never see through.

Drowned in their fuckin spite.

They will always hate you.

Je to jako před sebou tlačit vagon plný různých komplexů a mlátit se při tom do hlavy. Heslo „Keep pushing through“ je symbolem druhého válce s názvem Ice. Evidentní je důrazný, až egoistický a pevně stanovený názor, který však zároveň nic a nikoho neuráží. Všechno se to v krátkém EP odráží od začátku do konce, čehož je důkazem Wrong Turn. Přísný diktát v HC-punkovém provedení doplněný o melodický refrén, na který jsem čekal.

Můžeme se sice jen domnívat, jestli je Ice Cold pro Hopes tím správným krokem vpřed, anebo jestli se za dva roky vytasí s něčím jiným, ale já říkám: ano, tohle je cesta.

EP vzniklo v Ateliér Studio Praha za pomoci Damiána Kučery, následná mixáž a mastering  proběhly v Hidden Planet Studio v Berlíně. Album je dostupné na bandcampu kapely za cenu, kterou vy sami zvolíte.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com