Kids and Heroes
Hluk a elektronika v Underdogs. YC-CY, Steppenkind, München Konflikt a Malakia
Ziky 11/02/2020 Reporty

Příchod do Underdogs dnes skutečně připomíná návštěvu berlínského klubu. Lidmi, prostředím i muzikou, která nás čeká. Především na punk, elektroniku a noise přilákali překvapivě velké množství návštěvníků. Největším lákadlem byli YC-CY ze Švýcarska, kteří hráli už na loňském Fluffu, a taky stoupající München Konflikt.

Začíná hrát Malakia. Nová čistě holčičí kapela, která se motá na hranicích grunge a garage punku s porcí hardcorové nasranosti. Nebudeme si lhát. To, že holky hrají jen tři měsíce, je slyšet. Co jim chybí ve vyhranosti, však nahrazují pořádným nasazením, což kvituje celý klub. Pokud tahle sestava vydrží, tak se máme na co těšit.

Pauza mezi kapelami je delší, než by bylo zdrávo, ale s prvními tóny München Konflikt je vše zapomenuto. Uhranuli mě už na Propadáku a pořád nevím, jestli to je nedostatkem kapel v synth punkové škatulce, nebo tím, že tahle rave úderka z Ostravy to tam prostě má. Dvě frontwoman se střídají u syňtáků a jedna z nich odbíhá k base. Bicí a kytara tvoří stabilní základ, ze kterého se ven derou tóny a ruchy syňtáků a expresivní výstupy obou dívek. Škoda, že skladby drží punkovou stopáž, protože tady bych se s tím nemazal a nedal publiku vydechnout.

YC-CY jsou pro mě hrozně těžce popsatelnou kapelou a jejich koncert nepřenosným zážitkem. Na začátku nejdřív hledám, odkud jde ten zpěv. Jasně, do publika občas vleze kdekdo, ale tady to dal hezky celé a na závěr se rozevřela hladina těl a zpěvák se chvíli plavil na rukách lidí. Precizní kapela hraje za hranou bolesti a tlak jsem cítil i přes špunty od uší. Netuším, jak dlouho to trvalo, ale na konci jsem vyždímaný jako hadr. Celé je to neuvěřitelně emočně vypjaté. Až budou příště hrát poblíž, zajděte se přesvědčit sami. Vytvořit jen hudebním projevem takovou atmosféru moc kapel neumí. Na výjimečnost tohoto vystoupení doplácí poslední Steppenkind, jejichž dark wave nezněl špatně, ale v konkurenci večera naprosto zapadli.

Foto: Filip Obermajer

O autorovi

Kromě psaného produkuje i slovo mluvené v podcastu Dva kverulanti.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com