Kids and Heroes
Hat Trickers – Clockwork Soldiers
Danny 21/12/2016 LP, Recenze

Když už si jdou The Adicts po koncertě dát spačku a Lower Class Brats dávno leží pomočení v koutě, přicházejí ze tmy japonští Hat Trickers. Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. Jdou si trošku zagejmovat, dát trochu moloka, zašlágovat si. Nejsou to úplně špatenky, ale víte, že budou dělat problémy. Že na konfety a nafukovací míče je moc neužije. Lukujete na ně a přejete se, aby se zvedli a šli vypugat nějaký ričatý ketky, jen aby už konečně byli pryč. Když jsou ale na pódiu, je to remkový! Jejich první deska Ultra Punk Droogs pod 45 Revolution je i dneska neoposlouchanou záležitostí a nahrávka Clockwork Soldiers z roku 2014 status Hat Trickers, jako nadmíru originální kapely, potvrdila. Brněnské vydavatelství Voltage Records teď po dvou letech vydává její vinylovou edici.

Páteří druhé řadovky Hat Trickers je sedmipalcové EP The Shadow, ze které se na ní ocitly dvě písničky. A nutno dodat, že i z Clockwork Soldiers pořádně vyčuhují. Oproti EP není v nové sestavě Hat Trickers pro housle místo, synťákově vyefektovaná kytara má ale taky něco do sebe. Na EP skvěle navazuje úvodní Puppet Master, kapele ale sluší i druhý fejs, který mají. Tím je až powerpopový song Phantom Of The Dreams a chorošný cover Breaking Out od fiktivní kapely Oscar Drill And The Bits. Ostatně, ten byl k slyšení i na rozšířené CD verzi EP The Shadow, stejně jako titulní kousek Clockwork Soldiers. Nobody’s Hero i Moonlight rozechvějí temnější a melancholičtější notu a i v téhle poloze vám dokáže kapela nakopat járble. Kenjiho šajka otevře B stranu pokračováním The Shadow – Angel’s Holiday, což je asi nejsžíravější kousek celé nahrávky a harmonické sólo dvou kytar v něm úplně ripuje kišku. Kdejakou čajinu i forelu rozvlní bolšácky vypopený šungl Frankenstein a noční diskotékovka The Haunted, aby vrcholem byla již zmiňovaná pecka Clockwork Soldiers. Nejsem úplně příznivcem outer, ale i poslední instrumentálka The End je odinočko moc pěkná.

Hat Trickers rozhodně není těžké si zalubilubikovat pro jejich dokonalou image, maskýs i rozpoznatelný džvenk. Hírovat Clockwork Soldiers je pak vyloženě pležr, protože nahrávka nemá slabé místo. Verze od Voltage Records vyšla ve dvou barevných variantách, s masivním hřbetem, nelakovaným obalem, vloženým čuděsným plakátem a kompletními texty. Ale už dost, noc je ještě mladá a venku čekají frendíci a nastartované Durango 95.

Info

Rok vydání: 2016
Label: Voltage Records
Link: www.facebook.com/HatTrickers

Tracklist

01. Puppet Master
02. The Shadow
03. Phantom Of The Dream
04. Abyss
05. Nobody’s Hero
06. Breaking Out
07. Moonlight
08. Angel’s Holiday – The Shadow II
09. Frankenstein
10. Dead Masquerade
11. The Haunted
12. Clockwork Soldiers
13. The End

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com