Kids and Heroes
Harrington Saints – Upright Citizen
Danny 13/12/2014 EP, Recenze

Oi! Minimalistický design grafické moderny už nepatří do pařížských kaváren, ale do provizorních přístřešků na mole oaklandských doků. Harrington Saints totiž obalem svého nového sedmipalce výrazně zvedli kvalitu skinheadského stereotypu. Černá, červená a bílá. Montážní klíč. K tomu název a nic víc. Geniální!

Harrington Saints vznikli v roce 2005 v Kalifornii a koketují jak se street punkem, tak klasickým Oi! i sedmdesátkovým glam rockem. Směska to není bůhvíjak originální, ale provedení a přirozená hitovost obstarala téhle pětici slušný zástup oddaných fanoušků. Na všech předchozích nahrávkách se jednalo o povedené hospodské nápěvy, opřené o ostré kytary v tempu, které je tak akorát rychlé na to, abyste si příliš nevycmrndali pivo. Jako důkaz můžou posloužit i pořádné pivní pupíky celé kapely. Harrington Saints se svým 7-inchem i protentokrát zůstali věrni vydavatelství Pirates Press Records a soundu amerického Oi!, který je zdobí celou jejich desetiletou historii.

Na straně A najdete song Upright Citizen – přímočarý a víc než upřímný text téhle skladby mě baví. Žádná módní záležitost. „Mám práci, protože nic není zadarmo.“ Tohle je vyznání vyzrálého příslušníka working class, ne navztekaného fracka. Ve slokách zní Harrington Saints jako kdejaká pub-rocková kapela, v úderném refrénu zas připomínají Cokney Rejects. Ještě pořád jsem se ale nerozhodl, jestli tyhle dvě fáze písničky do sebe zapadají, anebo ne. Každopádně obě polohy, ve kterých se Harrington Saints pohybují, jsou parádní.

Béčko mě ale baví o chlup víc. Let’s Go Rob A Bank je pijácká rock’n’rollová pecka na první dobrou, s povedenou basovou linkou a chytlavým refrénem. Tohle je písnička, která musí fantasticky fungovat na koncertech, všechna ta „hey, hey“ prostě zvedají lidem ruce nad hlavu. Uvidíme, jestli se Harrington Saints ukáží v dohledné době na evropském tour, slibují ale na rok 2015 obrovskou dávku koncertů. Rád bych si ověřil, jak tahle písnička zabírá na ostatní, na mě totiž ano.

Dva zajímavé songy, skvělý obal, tisíc vinylů ve čtyřech barvách. Harrington Saints se po loňské kompilaci singlů a bonusových skladeb pod názvem Bettin‘ On A Longshot vrátili v plné síle. Jejich cit pro pouliční hymny nezmizel a sedmipalec Upright Citizen doporučuju každému, kdo má rád pořádné skinheadské objímačky.

Info

Rok vydání: 2014

Label: Pirates Press Records

Odkaz: harringtonsaints.com

Tracklist:

01. Upright Citizen
02. Let’s Go Rob A Bank

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com