Kids and Heroes
Harm Done, Regional Justice Center a Eat Me Fresh. Eternií se prožene hc smršť
Tony Youngfield 22/09/2018 Pozvánky

Čtvrtek 25. října bude ve smíchovské Eternii patřit trojité náloži hardcoru. Klub převálcují francouzští Harm Done, Regional Justice Center z USA a Eat Me Fresh, pocházející původně z Mariánských Lázní, dnes známí i daleko za hranicemi republiky.

Harm Done z města Nantes nejsou v našich končinách příliš známí, což je škoda – je na čase objevit jejich tvorbu. Kapela krom hardcoru s příchutí metalu kombinuje i prvky power violence nebo fastcore a přechází od těžkopádných, pomalých a houpavých hardcore pasáží, přes metalové sklony až po ultra rychlé tempo a nekompromisní fastcore nářez. Mají za sebou mimo jiné turné po Japonsku, absolvované před dvěma lety. Zpěvák Alex vedl francouzský straight edge label Straight & Alert, jehož se ale bohužel vzdává a vydavatelství tak bude po letech fungování končit. Pod labelem vydávaly kapely jako Drug Control, Raw Justice, Bitter Youth nebo Sex Prisoner. S posledními jmenovanými vydali Harm Done split album.

Mnoho z nás vidí Seattle pouze jako kolébku grunge, věci se ale mají trochu jinak. Tamní hudební scéna je pestrá a nabízí i mladé kapely, jako jsou zběsilí a rychlí Regional Justice Center. Pokud jsou Harm Done brutální a nekompromisní, RJC jsou ještě o trochu nabroušenější. Za kratičkou dobu fungování stihli loni v březnu vydat demo nahrávku a letos v červnu jim vyšel první dvanáctipalec s názvem World Of Inconvenience. Projekt zní hrubě a neotesaně, což je ovšem šikovný záměr. Chaotická hardcorová riffáž, teze o tom, že songy nad minutu už jsou otravně dlouhé a znepokojivý uřvaný hybrid, tančící na ostří žiletky mezi fastcore a powerviolence. Sympatická prasárna, nutící vydat v kotli poslední síly.

Staré kamarády z Eat Me Fresh netřeba dlouze představovat. Poctivý těžkotonážní hardcore se díky píli a odhodlání dokázal dostat z Mariánských Lázní k hraní po republice a následně i na štace po celé Evropě, vydání dema, kazety a dvou alb, jednoho z nich na vinylu. Je pravda, že poslední dobou nebylo EMF moc šancí vidět, to ale není jediný zásadní důvod, proč dorazit. Tím druhým je šance, že v Eternii budeme mít možnost slyšet ochutnávku z připravovaného třetího alba, jež bude zároveň druhým, vydaným na vinylovém nosiči.

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com