Kids and Heroes
Hardcore punk, mosh pity a čerstvej vzduch. Tahle kombinace letos čeká na Fajtfestu
Marek Hadrbolec 14/02/2019 Pozvánky

Do tabule festivalových jmen v naší kotlině se každý rok o něco hlouběji vrývá jméno Fajtfest. Nevelký festival odehrávající se nedaleko Velkého Meziříčí si letos dopřeje svůj jedenáctý ročník. A oproti roku předchozímu zase o něco povyroste.

Možnost propotit tílko v prosluněném kotli pod pódiem Fajtfestu přijde už 11. července, hudební doprovod k této kratochvíli bude patřit mezi ten nejvytříbenější. Festival už totiž stihl potvrdit spoustu zajímavých jmen.

Největším lákadlem na cestu po rozpálené D1 až do Velkého Meziříčí jsou bezpochyby králové melodického hardcore punku Comeback Kid, kteří si už doma v Kanadě na Fajtfest brousí zuby. Doma určitě nenechají svou nezkrotnou energii ani loňskou vydařenou desku Outsider. Kanadský matador scény ale rozhodně není jediným lákadlem, pořádný mosh pit a všechny končetiny ve vzduchu bezpochyby uvítají i samurajové Rise of the Northstar, kteří se do Velkého Meziříčí nevydají poprvé. S novou deskou se na Fajtův kopec vydají také v Čechách stále oblíbenější Britové Polar, kteří si energii českého publika zřejmě oblíbili, a vrací se k nám čím dál častěji.

Krom velkých hostů z celého světa si pořadatelé Fajtfestu zvou na své pódium také šperky z domácí klenotnice. Za zmínku stojí králové grindu Gutalax, The Switch nebo nadějní a rychle rostoucí My Hard Lesson.

Už nyní našlapaný line-up se do léta určitě ještě o pár jmen rozroste. Kombinace dobrých kapel, domácího prostředí, a svědomitého přístup organizátorů ale slibuje zážitek už teď – několik měsíců před příchodem festivalové sezóny. Takže až budete plánovat letní výlety, myslete na to, co se bude druhý červencový víkend dít ve Velkém Meziříčí.

 

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com