Kids and Heroes
Happy Cocks ‎– We Don’t Need Anything Special
Martin Suicide 30/09/2019 LP, Recenze

Na úsvitu nového tisíciletí se ve slovenské Nitře zjevila mladičká parta punk s názvem Happy Cocks. Teenagerský aspekt ostatně reflektuje i lehce úsměvně nablblé jméno kapely, stejně jako její bezprostřední přirozenost, filtrovaná skrze inspirace v klasickém melodickém punku. Na rozdíl od většiny místních punk kapel si navíc Happy Cocks zvolili jako jazyk angličtinu, což je výrazně vymezovalo z regionálních standardů.

Úvodní píseň Happy Cocks v podstatě sumarizuje charakter nahrávky i tvorby kapely. Přirozený zvuk, s bezděčně garážovou produkcí ideálně koresponduje s melodickými popěvky, v zásadě prostými jakéhokoliv kalkulu. To vše dělá z většiny písní obsažených na desce potenciální malé punkové hity, které si otisk do vinylových drážek rozhodně zasloužily. Ač zdroje inspirací Happy Cocks byly primárně v kapelách punkového boomu sedmdesátých let, styl hry i zvuk celkem logicky reflektuje i následující dekády a ukazuje, ač dost možná nechtěně, že zde nemám co dočinění s „retro“ kapelou za každou cenu. Okruh inspirací ostatně reflektují i převzaté písně od New Model Army nebo Cock Sparrer.

Když se ve vzpomínkách přenesu do doby vzniku této nahrávky, podobně znějící záležitosti byly v česko-slovenském měřítku naprostou výjimkou a i dnes mají skladby Happy Cocks nezpochybnitelné kouzlo, které jsem vlastně docenil až díky LP reedici, poté co jsem se s jejich tvorbou v podstatě celá dvě desetiletí míjel. Vydavatelství Matus Records opět odvedlo skvělou práci.

Info
Label: Matus Records
Rok vydání: 2000 / 2019
Tracklist
1. Happy Cocks
2. Angry Girl
3. Work-A-Holic
4. Stupid Sports
5. (It’s More Than A) Bad Dream
6. Johnny COme Home
7. Heroes
8. Circumcision
9. Sex Bomb
10. Watch Your Back

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com