Kids and Heroes
Guitar Gangsters – Prohibition
Martin Suicide 22/09/2016 LP, Recenze

Britští Guitar Gangsters pro mě budou asi navždy mít nálepku kapely, která přišla, jak se říká s křížkem po funuse. To, co v době vzniku, tj. roku 87, produkovali, bylo naprosto mimo trendy tehdejšího punkového dění, a nutno říci, že i mimo můj tehdejší zájem, protože aktuální podoba punku té doby byla někde úplně jinde a rok 84 dávno pasé. Na druhou stranu někdy je neznatelná hranice mezi pozdním naskočením do vlaku a bytím věrozvěstem revivalového trendu.

Guitar Gangsters se s rocknrollovou nonšalancí pohybují ve stejných vodách, do kterých svými druhými deskami nějaký ten pátek před nimi vpluli Abrasive Wheels či Peter And The Test Tube Babies. Punk, který vyrostl z pubertální divokosti, aby se uhnízdil ve světě kompozic s klasickým rocknrollovým šmrncem, street rockovým důrazem na silnou melodii a pohráváním si s popěvky. Stejně tak v sobě nesou v melodice něco společného s později super úspěšným britským rockem kapel typu Manic Street Preachers či China Drum, majícím své kořeny v melodickém punku. Popravdě tak, jak mě ve své době tihle pánové nedokázali strhnout, tak o dvě a půl dekády později s chutí kvituji jejich cit pro poctivý melodický rockový motiv a jednoduchou přímočarost. Na druhou stranu i dnes mám z jejich tvorby znovu a znovu pocit jako ze setkání s bezzubým psem, který zkrátka a dobře nekouše. Nejsem patrně tím, koho dokáže naplno oslovit, zde prezentovaný, na můj vkus až příliš bezstarostný rocknroll. Chybí mi tu asi více drama, vzteku, sarkasmu či melancholie, něčeho, co mě dokáže naplno chytit za pačesy a strhnout. Nicméně, jak jsem již napsal o pár řádků výše, dnes si právě tuhle desku Guitar Gangsters užívám více než kdykoliv předtím a jako u většiny dalších punk interpretů je právě debut tím momentem, jenž zachycuje ty hitově nejsilnější kompozice a nepřekonatelnou koncentraci bezprostřední energie. Což se vám při poslechu bez pochyb potvrdí.

Stejně jako mám určitý obdiv k tomu, že tihle pánové mají výdrž objíždět svět se svou rocknrollovou show již bezmála tři desítky let a stále jsou navýsost autentičtí. Deska, která si reedici bez debat zasloužila.

Info

Label: www.wandarecords.de
Rok vydání: 1989 / 2016

Tracklist
 1. Nothing To Shout About
 2. Turn The Tables
 3. What Did I Do ( This Time)
 4. That’s When The Razor Cuts
 5. Everybody Wants To Be My Friend
 6. It Must Be Physical
 7. Radio Shakedown
 8. It’s So Sad
 9. Gotta Get Out Of Here
 10. Long Division
 11. Endless Saturday Night

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com