Kids and Heroes
Guitar Gangsters – Aftershow
Martin Suicide 01/10/2015 EP, Recenze

Popravdě, Guitar Gangsters jsou kapelou, která šla vždycky tak nějak mimo mne. Registruji je od konce osmdesátých let, v regálu mám bez pochyb založenou nějakou z jejich desek, ale žádnou z nich mě zároveň nikdy nenapadne vytáhnout a vložit na gramofon. Guitar Gangsters pro mě v podstatě vždy představovali podobu punku, která mě nezvedne ze židle. Solidně odvedenou konfekci, nic víc.

Jenže je tu jenže, a tím je nové čtyřskladbové EP s názvem Aftershow, jehož titulní píseň je, bez ohledu na přemíru textových klišé, až překvapivě dobře napsaný chytlavý britský rocknroll ve středním tempu. Totéž lze říci i o druhé Hope And Glory s hymnickým refrénem, o které lze bez pejorativního nádechu konstatovat, že zní jako Cock Sparrer pro chudé. B strana nabízí další variace stejných triků. Střední tempa, jednoduché rockové kytarové repliky, tu a tam nějakou vyhrávku a skvěle nazpívané melodické sborové zpěvy v refrénech.

Vlastně na B straně se už trochu odkrývá důvod, proč Guitar Gangsters nikdy neupoutali naplno mou pozornost. Působí jakoby neškodně, ale zároveň ani ne dost popově, stojí někde v mezipatře a vše se na delší stopáži slévá v jakousi jednotnou variaci na druhé LP Abrasive Wheels o více než tři desítky let později. To je slabinou vystupující na povrch především na dlouhohrajících deskách a u tohoto singlu platí, že ač druhá strana může sklouznout k nudě, stojí za to dát mu šanci pro skvělé dvě skladby na první straně.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Aftershow
  2. Hope And Glory
  3. Famous
  4. A285

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com