Kids and Heroes
Grooves Of Fury – False Desire
Martin Suicide 12/03/2018 EP, Recenze

Sedm palců špinavého rocknrollu ze země tisíců jezer, to je debutní EP Grooves Of Fury, kapely, v jejíž sestavě najdete členy skvělých hardcore punkových Lapinpothajat nebo crustem načichlých Uhrit. To, co je otisklé v těchto drážkách, má ale trochu jinou krevní skupinu, ačkoliv stále plně punkovou DNA.

Grooves Of Fury čerpají z proto-punkového rocknrollu a jeho mohutného devadesátkového skandinávského revivalu. Od prvních tónů je jasné, že pánové milují Hellacopters, Flaming Sideburns stejně jako Turbonegro, neboť přesně od těchto vod vítr fouká, aby přivál zde obsažené hudební motivy, kvílící kytarová sóla i popěvky. Titulní False Desire má vše, co ke stylu patří, chytlavý rif se snoubí s hitovým refrénem a naprosto přirozeným šarmem. Totéž platí bezezbytku i o následující dvojici písní Ridin‘ With A Silver Rocket a Love & Rock.

Pánové mají v sobě zjevně čirou rocknrollovou DNA, zde navíc oproti jejich divočejším projektům vystavenou na odiv ve své naprosté nahotě.
Felse Desire od Grooves Of Fure je kousek bezprostředního a čirého skandinávského rocknrollu, nic víc a nic méně. Ten už sice dávno není trendy jako před dvaceti lety, kdy zmínění Hellacopters, Backyard Babies nebo Gluecifer vládli evropskému rocknrollovému podzemí, ale o to je každé jeho nové jméno příjemnějším závanem svěžího vánku.

Info
Label: soundcloud.com/groovesoffury
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. False Desire
2. RIdin‘ With A Silver Rocket
3. Love & Rock

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com