Kids and Heroes
Grit – Ghost Estates
Martin Suicide 13/07/2017 EP, Recenze

Hraní crustu kolem dokola začne po čase nejednoho muzikanta nudit k smrti, a pokud má dotyčný punkové kořeny, směřování je jasné – melodický punk. Hned trojice postav z crustových Easpa Measa tak v Dublinu přivedla na svět Grit, kapelu, jež okamžitě upoutala svým demem, které se v o dvě skladby zredukované podobě dostalo do vinylových drážek.

Zapomeňte na divoký d-beat a záhrobní mručení, tohle je rocknroll. Chytlavé rify hrané s energií napumpovanou na maximální level ve středním tempu a výrazným dívčím zpěvem. V kytarách je špetka street punkové přímočarosti, mísící se s prvopočátky amerického hardcore, takže výsledek tak trochu zní, jako byste Neighbourhood Brats aplikovali povinnou dávku britského, Oi!em řádně načichlého, punku. Zpěv má zvláštně melancholický nádech, což jinak přímočarému celku přináší další rozměr a vytváří konečnou zvukovou mozaiku. Úvodní skladba Concrete Sea je skvělý rozjezd a i kdyby na desce byla jediná, bude stát za to. Každopádně zbývající trojice v ničem nezaostává, a pokud vás baví punk s dívčím zpěvem, Grit nepřehlédněte.

Původně šestipísňová demo nahrávka je pro sedmipalec, z důvodu stopáže, zredukována na čtveřici, což je možná trochu škoda, ale jak se říká: lepší něco než nic.

Info
Label: diyordie.net
Rok vydání: 2017
Tracklist

1.       Concrete Sea

2.       Stray Bullet

3.       Backup Loader

4.       Run Down Town

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com