Kids and Heroes
Glosář: O Slavících, Mastodontech a jiné zvířeně
Pionýr 03/12/2013 Sloupky

Nejdřív jsem si říkal, že udělám glosář jen o Slavíkovi, ale celá ta trapná eskapáda za to nestojí. Stejně tak za to nestojí Landa, ale to jsem si prostě neodpustil, a Mastodon mám rád a za to, co udělali, u mě mají rozhodně plusový body. Do budoucna nechci glosář pojmout jen hudebně, určitě přibudou i politický témata, ale po víkendu v práci jsem byl línej prohrabávat se internetama a pídit se po „žhavých“ novinkách.

Slavíci? Co je to za klauni, ty vole?

Všichni šílej, že Řezník nedostal Slavíka. A co? Slavík je trapná a přežitá anketa a Řezník je pro mě blbost, u mě skončil klipem Konečný řešení (ne, nepřijde mi to vtipný). Všichni jsou najednou hrozně aktivní ve vracení Slavíků a mě by zajímalo, jestli taky vrátí peníze, který za Slavíka dostali. Uvidíme. Možná by bylo adekvátní to vyřešit jako naši bratia na východě a celou anketu zrušit.

Mastodon

Mastodon vyvolali kontroverzi designem trika

Další „kauza“, která mě zaujala, je design trika, který udělala speciálně ke Dni díkuvzdání americká prog rocková kapela Mastodon . Na triku je bílý osadník mířící pistolí na indiána, který mu podává pečenýho krocana. Projížděl jsem si jejich facebook stránky, kde od fanoušků dostávají docela čočku – motiv je označovaný za rasistický, což nechápu, protože prostě vystihuje skutečnost. Tady někdo evidentně nedával pozor při dějáku, hm! Bílí osadníci přijeli, chvíli se kámošili s indiánama, pak je začali střílet a cíleně decimovat epidemiemi neštovic apod. Jak říkaj sami Mastodon: „Mrazí nás, když si uvědomíme, jaká zvěrstva dodnes oslavujeme svátkem díkuvzdání!“ Takže do svědomí by si měl rozhodně sáhnout někdo jinej než kapela.  Je to stejně paradoxní, jako kdyby v Palestině slavili vznik Izraele.

Bílej jezdec jede … Krumlovem!

Kryptonácek Landa znásilnil další song od Karla Kryla a doprovodil ho naprosto nesmyslným klipem o ničem, kde jezdí vytuněnou Škodovkou po Krumlově (kolik asi stálo zavřít centrum Krumlova kvůli týhle ptákovině?) a okolí. Škoda, že s tím vehiklem neskončil v řece. Jak je pěkně řečeno ve hře Záskok od Cimrmanů – „Od hádky s Ladislavem Stroupežnickým se raději věnoval autorům cizím nebo bezpečně mrtvým“ … jo, protože kdyby Karel Kryl žil a viděl, kdo coveruje jeho písničky, tak by Landu musel proplesknout! Táta pro tohle používá moc hezkej výraz – duševní suterén! Bohužel duševního suterénu a white trash uvažování najdeme v týhle společnosti až až a lepší to bohužel nebude! I proto budou vždycky mít smysl kampaně jako Good Night White Pride!

Orlik billa-liga

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com