Kids and Heroes
Glory Days – Glory Days
Danny 15/09/2015 EP, Recenze

Polsko je v takovém podivném informačním stínu okolních zemí, a přitom nabízí obrovskou spoustu zajímavých kapel. Ať už to jsou sedmasedmdesátkový Bulbulators, street punkeři Analogs nebo post-punkový Past. Polsko tak nabízí mnohem zajímavější vývozní artikly než naše scéna, ze které je schopna se v zahraničí prosadit jen malá řádka kapel, především z hardcore okruhu. Novým jménem na polské punk/Oi! scéně jsou varšavští Glory Days, kteří fungují druhým rokem. V sestavě ale nenajdete žádné nováčky, naopak členy Government Flu, Last Item, nebo Obsessions, přičemž všechny tyhle kapely doporučuju vyhledat.

Glory Days stojí hudebně mimo všechen čas. Znějí jako z konce osmdesátých let, jejich středně-tempový, až pomalý street punk má drajv a vlastní tvář. Odráží se v nich šeď britských ulic, protože osmdesátá léta někde v Manchesteru se od těch ve Varšavě moc nelišila. Zoufalost totiž existuje jenom jedna. A právě tahle vše prostupující deprese dělá z Glory Days zajímavou kapelu, vyčnívající ze všech těch průměrných, muskulaturních, pijáckých Oi! uskupení.

Především úvodní skladba Reality Check je dokonalou vizitkou Glory Days. Hutná muzika, skvěle nazvučená basa, sbory, které tomu všemu dodávají koule. A text, se kterým se můžete ztotožnit, o tom, že problémy vás vždycky dostihnou. Následující Glory Days pokračuje na úrovni nastavené laťky a celé straně A se nedá vůbec nic vytknout. Druhou stranu načne The Line a především kytara se v téhle skladbě vytasí s několika dobrými nápady. Zato poslední Out Of Sight mi pak přijde spíš jen do počtu, protože mi svým vyzněním k celkovému projevu kapely příliš nesedí. Pomalejší věci se mi přeci jen ke Glory Days hodí mnohem víc. I tak ale musím prohlásit, že na debut je to hodně nadstandardní záležitost.

Eponymní EP Glory Days mají na svědomí u holandských Aggrobeat Records a jedná se o re-edici původní demo kazety, kterou si kapela vydala vlastním nákladem. Momentálně Glory Days chystají nový sedmipalec a také splitko s italskými Dead End Street. Možná je na čase si uvědomit, že stejně jako u potravin, tak ani u hudby, není označení PL známkou podřadné kvality.

Info

Label: Aggrobeat Records
Link: facebook.com/glorydayspunk
Rok vydání: 2015

Tracklist

01. Reality Check
02. Glory Days
03. The Line
04. Out Of Sight

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com