Kids and Heroes
Germ Bomb – Gist Sucked Out
Martin Suicide 03/10/2019 LP, Recenze

Švédské duo Germ Bomb je zpět se svou čtvrtou deskou, o jejíž vydání se postaralo tuzemské vydavatelství Insane Society. Kapela původně produkující svižný motörheadovský metal punk se za bezmála desetiletí od vydání debutu postupně posunula do výrazně pozvolnějších a temnějších hudebních poloh, což Gist Sucked Out dokazuje měrou vrchovatou.

Po atmosféru navozujícím intru se Germ Bomb v úvodní písni Siberia Wasteland noří do rocknrollového temna, které se nikam nežene, ale o to více si pohrává s démonickou temnotou a heavy riffy. I nadále se tu metal potkává s punkem, ale oproti starším deskám jsou v hudbě sdílené inspirace přirovnatelné asi k něčemu jako srážce Killing Joke s Darkthrone a čas od času podprahovým odkazem na provařené Amebix.

Intenzivní temnota a stísněný pocit hodný post-apokalyptického sci-fi prostupují celou deskou a v okamžiku, kdy vás chytí za pačesy, jen tak se vás nepustí. Gist Sucked Out si mě takhle omotala kolem prstu až po několika posleších, když zaplnila zešeřelou místnost na venkovské chalupě, kde se za okny na ztichlou krajinu snášel soumrak, zatímco Germ Bomb deklamovali své vize temnoty na křídlech nabuzených kytar. Tohle je temný rocknroll jak se patří a jako takový si žádá svůj čas, aby do něho posluchač pronikl. O to silnější však může být jeho efekt.

Germ Bomb se hudebně vyvinuli a proměnili bez toho, aby ztratili svou sílu. A to se cení.

Info
Label: https://www.insanesociety.net/
Rok vydání: 2019
Tracklist
1. Rasera
2. Siberia Wasteland
3. Endless Night
4. Rebellion
5. Old Beliefs
6. Trust No One
7. Atomic Lust
8. Death Of A 80’s Yuppie
9. Gist Sucked Out
10. Asfalt

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com