Kids and Heroes
Gerard Way (ex-My Chemical Romance) vydává sólovku a míří do Prahy
Danny 14/10/2014 Novinky, Zahraniční

Na přelomu září a října vyšlo debutové sólové album Gerarda Waye, který dlouhá léta okupoval pódia jako frontman jerseyských My Chemical Romance. Zapomeňte na všechno dobré i špatné, co tahle kapela kdy reprezentovala; nový směr, kterým se Gerard Way vydal, je na pomezí indie rocku a new wave.

LP nazvané Hesitant Alien obsahuje jedenáct songů, včetně prvního singlu Action Cat nebo klipových No Shows a Millions. Na desce se podílela spousta zajímavých muzikantů. Klávesy obstaral třeba Jamie Muhoberac, který spolupracoval s Rolling Stones i Avenged Sevenfold, kytary nahrál Ian Fowles z The Aquabats a dechy jsou dílem Jasona Freeseho, který zase nahrával pro NOFX, Death By Stereo nebo The Vandals.

Dobrou zprávou je, že v rámci evropského tour se Gerard Way zastaví i 28. ledna v pražském Lucerna Music Baru. Hrát písničky od My Chemical Romance mu prý nepřijde ani trochu aktuální, a tak se můžeme soustředit jen na jeho současnou sólovou tvorbu.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com