Kids and Heroes
Gábor And The Gábor Gábors – s​/​t
Martin Suicide 18/09/2017 EP, Recenze

V posledních měsících jsem měl tu možnost více se rozepsat o archiváliích maďarského punku, ale rocknroll tak zcela nezemřel a s Gábor And The Gábor Gábors je tu skvělá šance dotknout se současné tváře tamního punku. Kapela, ve které najdete třeba členy špinavého hardcore punku Discobra, předvádí rocknroll v tom nejlepším slova smyslu a s tím správným nábojem.

Údovní Gáz mě dostala během okamžiku, chytlavý rockový riff, energie prýštící z každého úderu do nástrojů, saxofon a k tomu zpěv v maďarštině. Klasický punk přenesený do jednadvacátého století, odkazující se k tomu nejlepšímu z amerického a australského podzemního rocknrollu. Garážová a zároveň abnormálně energická produkce zvuku dokáže člověka naprosto pohltit a strhnout. V kytarových nápadech můžete občas vystopovat inspirace v Saints či Radio Birdman, stejně jako v Electric Frankenstein, ale zároveň jsou Gábors stoprocentně osobití a autentičtí. Tomu samozřejmě výrazně napomáhá jejich mateřština, sloužící tu jako ta správná špetka pikantního koření.

Pokud si nedovedete představit spojení maďarštiny s chytlavým rockem, tohle EP vám může otevřít nové obzory. Debut Gábor And The Gábor Gábors je pro mě jednou z nejsvěžejších nahrávek letošního roku.

Info
Label: 9lies.bigcartel.com
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Gáz
2. Na Bízz Senkiben
3. Kit Érdekel
4. Unalmas

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com