Kids and Heroes
G.A.T.E.S. / Agathocles – Split EP
Martin Suicide 03/01/2019 EP, Recenze

Insane Society Records s podzimem vypustilo do světa zajímavý mezinárodní split singl. Jednu jeho stranu okupují japonští metal punx G.A.T.E.S., doprovázení kultovním statusem a deskami, které se vyprodávají lusknutím prstu. Druhou stranu obsadili belgičtí grind / mince core klasici Agathocles, kapela tisíce splitů.

Japonci se prezentují písní Back From The Grave, naprosto odzbrojující kompozicí pro fanoušky současného metal punku plného motörheadovských vlivů. Syrový a jako hodinky šlapající metal, znějící jako zparchantělá verze Motörhead z počátku osmdesátých let s náležitou patinou japonského hardcore a zlounského zpěvu, odkazujícího k legendám G.I.S.M.. Skladbu Back From The Grave ve výrazně vyleštěnější zvukové podobě můžete nalézt na stejnojmenném posledním albu G.A.T.E.S., ale zde zní o poznání syrověji a brutálněji, takže stojí za to pořídit si ji i v této verzi.

Agathocles si na rozjezd vypůjčili proslov bizarního polského ultrakonzervativního europoslance Janusze Korwin-Mikka, hezky po křesťansko-pravičácku vysvětlujícího ženskou podřadnost. Pro toho je nevědomá účast na této taškařici možná zosobněním noční můry. Po jeho šovinisticko machistických plcích se rozjede hluková smršť, evokující amatérský naprosto primitivistický podzemní black metal, v době, kdy začal používat blast beaty a garážovou produkci. Je to splašeným tempem poháněná stěna hluku s echem přehlceným zpěvem, znějícím jako křik do kýblu.

Po vizuální stránce skvěle provedený split singl, zvláště ve své limitované podobě, kdy je doplněn o velké tištěné samolepky. G.A.T.E.S. nabízejí skvělou skladbu a Agathocles patrně potěší sběratele své tvorby dalším zářezem v diskografii a ty ostatní alespoň jasně deklarovaným postojem k idiocii konzervativních pravičáků.

Info
Label: https://www.insanesociety.net/
Rok vydání: 2018
Tracklist
1. G.A.T.E.S. – Back From The Grave
2. Agathocles – Crucify The Male Supremacist Dick

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com