Kids and Heroes
Futurum ovládne hardcore. Přijedou Terror či Deez Nuts
Redakce 03/04/2014 Pozvánky

Americká HC legenda Terror míří v rámci evropského turné do Prahy a na pozoru by se tak měl mít každý fanoušek proslavené americké hardcore/punkové scény. Koncert proběhne 24. dubna v prostorách smíchovského klubu Futurum a společně s Terror se dále představí Australané Deez Nuts, Belgičané Nasty a Britové Broken Teeth. Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích a bližší informace o koncertu pak nabídne webová stránka www.obscure.cz.

Terror vznikli v roce 2002 v Los Angeles a od samého počátku na sebe strhli pozornost svou hudbou, která je třaskavou směsicí old school hardcore, thrashe a punku. Terror jsou známí tím, že sveřepě odmítají jakékoliv hudební módní vlivy a s neústupností sobě vlastní si jedou svojí cestou, aniž by se museli ohlížet napravo nebo nalevo. Paradoxně i přes jasnou stylovou vymezenost, kam nepatří žádné trendové parádičky, jsou Terror kapelou, která se těší masové přízni mladého publika, jež ji společně s Hatebreed uznává jako leadera soudobé hardcorové scény. Nahrávky One With The Underdogs (2004), Lowest Of The Low (2005) a Rhythm Amongst The Chaos (2007) vykopli kapelu do popředí zájmu zámořské a později i evropské scény a popularitu si poctivě budovali také svými živými vystoupeními, která jsou nadupaná stagedivingem, circle pity a podobnými radovánkami. Bez přehánění lze tvrdit, že na svých koncertech dokáží navrátit mezi fanoušky původní srdečnou atmosféru hardcorových koncertů, která jakoby už z koncertních sálů pomalu vyprchávala. Terror tak v kladném smyslu navazují na práci svých uznávaných a vzývaných kolegů jako jsou Cro-Mags nebo Agnostic Front a pokračují tak v tvorbě tradiční hardcorové linie. V Praze zazní také skladby z dosud poslední, rok staré, nahrávky Live By the Code.

Jako support se celého turné zúčastní australská formace Deez Nuts. Původně projekt bývalého bubeníka I Killed The Prom Queen JJ Peterse se postupem doby přetavil do mimořádně úspěšné regulérní kapely, která absolvovala řadu evropských turné a je ozdobou předních žánrových festivalů.

Celý večer pak otevřou dvě prověřené formace v podobě Belgičanů Nasty a britských Broken Teeth.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com