Kids and Heroes
Fucktards – Fucktards
Martin Suicide 21/02/2017 LP, Recenze

I dnes čas od času člověk objeví kapelu, která ho posadí na zadek, ačkoliv se mi to popravdě stává čím dál sporadičtěji. Jednou z těch nemnoha jsou švédští Fucktards a jejich první a bohužel zároveň rozlučkový dvanáctipalec.

Od rozjezdu první skladby je jasné, odkud vítr fouká. Zvonivě čistý garage zvuk kytary ve spojení s rychlým tempem a zpěvákovým frázováním naštvaného spratka. Ideální ingredience, se kterými tu dostanete poctivou porci moderně pojatého klasického hardcore punku s odkazy na doby, kdy slovo hardcore znamenalo rychlou variaci na jednoduchý garážový rocknroll a kdy si člověk pod tím označením představil jména jako Circle Jerks, Adolescents nebo Zero Boys. Samozřejmě Fucktards jsou Švédi, a tím pádem je nasnadě srovnání s tamními jmény poslední dekády Regulations nebo Insurgent Kid. Sound je navýsost současný nebo, lépe řečeno, retro-současný, přesně tak, jak ho můžeme znát od jejich zmíněných krajanů. Ano, dvanáctipalec Fuckards je vážně tak dobrý, svěží, divoký a zároveň chytlavý. Hitem desky je rozhodně druhou stranu otevírající Morphine Dreaming, punk song ve středním tempu, za který by se nemuseli stydět Randy ve svých nejlepších letech. V těsném závěsu je pak, jak v pořadí na desce tak i v hitovém potenciálu, hardcore punk vypalovačka Too High To Die.

Bohužel Fucktards jsou již minulostí, jak rychle se vyloupli, tak záhy skončili a zůstal po nich krom této desky ještě srovnatelně vydařený sedmipalec a jeden kompilační song, které všechny stojí za sehnání.

Info
Label: fucktardsgbg.wordpress.com
Rok vydání: 2016
Tracklist

1.       Mad World

2.       Mbeya Dangerous

3.       Love Of Error

4.       Illusions

5.       Morphine Dreaming

6.       Too High To Die

7.       Down Of The Ground

8.       Bleeding In Sweden

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com