Kids and Heroes
Franky Shampoo And The City Creatures – The Lost Tapes
Martin Suicide 14/07/2021 MC, Recenze

Lehce mysteriózní projekt, zrozený v Chemnitzu a stavící na bezčasovosti tvorby i anonymní auře interpreta – to je Franky Shampoo And The City Creatures. Zmíněným aspektům ostatně nahrává i samotný název kazety The Lost Tapes spolu s informacemi o vzniku.

Co je ale faktem, ať již je realita jakákoliv, Franky Shampoo And The City Creatures jsou skvělí. Melodický garage punk s minimalistickou produkcí a přímočarou chytlavostí. Skladby oscilují mezi popem načichlými popěvky, surf punkem a melodramatickými polohami garážového provedení post punkových nápadů. Již úvodní In The Night evokující nahrávky Marked Men je miniaturní hit, který sám o sobě stojí za to, aby si člověk tuto kazetu pořídil. Následující šestice ale v podstatě v ničem nezaostává a škálou již dílem zmíněných vlivů vytváří pestře zbarvenou rocknrollovou paletu.

Druhá Brain Eater má v sobě podmanivě zádumčivého ducha obšlehnutého z nahrávek pocházejících z amerického pacifického severozápadu. Následuje svižný garage punk v podobě písní Delicious End a Back From The Dead. Pátá je pak na řadě Cat Vs Human, můj osobní hit celé nahrávky, v té se repetitivní zpěv pojí se zvonící čistou kytarou a surf rockovou příchutí.

Franky Shampoo And The City Creatures je pro mě jedním z příjemných překvapení letošního jara.

Rok vydání: 2021
Label: It’s Eleven Records
1. In The Night
2. Brain Eater
3. Delicious End
4. Back From The Dead
5. Cat Vs Human
6. Talk To Me
7. Back To Life

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com