Kids and Heroes
Fox Devils Wild – The Beat Of Conformity
Martin Suicide 12/01/2017 LP, Recenze

Liška na jednoduchém obalu, který svým vizuálem může stejně tak patřit do přihrádky crust, jako post punk, zívá nebo křičí, aby posluchače upozornila na to, co se skrývá v drážkách desky, a tím je debutní samostatná deska berlínských punx Fox Devils Wild.

Desku rozjíždí dominantní nahulenou basovou kytarou poháněná instrumentální skladba, aby vše následně pokračovalo v obdobném duchu, jen navíc doplněno o podmanivý ženský zpěv. Temný, ve středním tempu šlapající punk, stojící někde na půl cestě mezi klasickým britským temným anarcho-punkem a osmdesátkovou berlínskou dark wave, beroucí si z obojího svůj díl k dosažení osobitého projevu. Celkovým vyzněním mají Fox Devils Wild přeci jen blíže k té anarcho-punkové části svých influencí, ale když se důsledně zapojí do hry klávesy a zpěvačka spustí v rodném jazyce, jakoby ožíval nejen duch starých darkwave / death rockových záležitostí, černobílých fotek západního Berlína plného squatů, ale i odlehčené neurotické afektovanosti Neue Deutsche Welle kapel. Oproti těm si ovšem tady užijete vrchovaté míry zadumané atmosféry, která skvěle koresponduje s právě přicházejícím zimním soumrakem za mým oknem. Tu můžete zaslechnout odkazy na Omega Tribe, o kousek dál na X-mal Deutschland a v dalším momentu zas špetku Hans-A-Plast. Vše tu ovšem drží dohromady špinavě nakopnutý zvuk, svým charakterem na hony vzdálený vypulírované temno rockové produkci.

Dík bohu, Berlín stále nejsou jen zástupy hipsterů, svými nájezdy jen zvyšujících nájmy a ničících oprýskaného genia loci města.

Info
Label: http://www.angry-voice.de/
Rok vydání: 2016
Tracklist

1.       Foxtrott Intromental

2.       The Beat Of Conformity

3.       Schizo

4.       Staatsfürsorge

5.       Modern Stalking

6.       Spektakulär Revolutionär

7.       In Kreuzberg War Noch Nie Was Los

8.       Latte Macchiato On The Rocks

9.       Dreams Need To Be Lived

10.   Riding With Mokicks

11.   Pestfox –Konsum Macht Frei

12.   Pandora

13.   Rummelplatz

14.   Witch Hunt

15.   Thrown Away

 

 

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com