Kids and Heroes
Förgiftad – Bränd Generation
Martin Suicide 20/09/2017 EP, Recenze

Věc téměř nevídaná, deska na Phobia Records s barevným a neapokalyptickým obalem. Ani jeden nukleární výbuch či znetvořená mrtvola není na novém EP stockholmských Förgiftad k vidění, a to je co říci. Co ale naleznete v hudbu ukrývajících drážkách? Zkrátka řečeno hardcore punk.

Förgiftad, ve kterých najdete členy Passiv Dödshjälp nebo Doberman Cult, předvádějí ze řetězu utržený hardcore punk. Navztekaný ve svém projevu, divoký v rychlosti, ale stále operující především výraznými nápady a kytarou, která dokáže v divoké rychlosti občas vystřihnout skvělou rocknrollovou melodickou vyhrávku. Právě miniaturní melodické výlevy kytaristy jsou naprosto skvělou třešničkou, která ve své podstatě dělá celou tuhle desku a přenáší tak jinak v klasickém duchu pojatý švédský hardcore punk do jiné dimenze. Ve škatulkově klasických vodách desku naopak drží nasraný zpěv ve švédštině, odkazující třeba na Totalitär a další dnes více či méně kultovní záležitosti, které se člověku vybaví, přijde-li řeč na tamní hardcore punk 80. let.

Geniální tečkou na závěr je pak minimalistická elektronická Mannen Med Det Gyllene Häret, znějící jako by si jméno kapely vypůjčily postavičky z nějaké předpotopní počítačové hry a, uvězněni v počítači z počátku 90. let, spustily instrumentální cover od Totalitär. Zní to možná pitoreskně, ale je to vážně skvělé, zvláště v kontrastu s navýsost klasicky podaným zbytkem desky.

Info
Label: phobiarecords.net
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Intro
2. Giftet viskar mitt namn
3. Elitistkukar
4. Bränd generation
5. Bekräftelsetorskar
6. Knytnäve med fantomenring
7. Säga vagen
8. Mannen med det gyllene häret

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

Comments are closed.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com