Kids and Heroes
Förgiftad – Bränd Generation
Martin Suicide 20/09/2017 EP, Recenze

Věc téměř nevídaná, deska na Phobia Records s barevným a neapokalyptickým obalem. Ani jeden nukleární výbuch či znetvořená mrtvola není na novém EP stockholmských Förgiftad k vidění, a to je co říci. Co ale naleznete v hudbu ukrývajících drážkách? Zkrátka řečeno hardcore punk.

Förgiftad, ve kterých najdete členy Passiv Dödshjälp nebo Doberman Cult, předvádějí ze řetězu utržený hardcore punk. Navztekaný ve svém projevu, divoký v rychlosti, ale stále operující především výraznými nápady a kytarou, která dokáže v divoké rychlosti občas vystřihnout skvělou rocknrollovou melodickou vyhrávku. Právě miniaturní melodické výlevy kytaristy jsou naprosto skvělou třešničkou, která ve své podstatě dělá celou tuhle desku a přenáší tak jinak v klasickém duchu pojatý švédský hardcore punk do jiné dimenze. Ve škatulkově klasických vodách desku naopak drží nasraný zpěv ve švédštině, odkazující třeba na Totalitär a další dnes více či méně kultovní záležitosti, které se člověku vybaví, přijde-li řeč na tamní hardcore punk 80. let.

Geniální tečkou na závěr je pak minimalistická elektronická Mannen Med Det Gyllene Häret, znějící jako by si jméno kapely vypůjčily postavičky z nějaké předpotopní počítačové hry a, uvězněni v počítači z počátku 90. let, spustily instrumentální cover od Totalitär. Zní to možná pitoreskně, ale je to vážně skvělé, zvláště v kontrastu s navýsost klasicky podaným zbytkem desky.

Info
Label: phobiarecords.net
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Intro
2. Giftet viskar mitt namn
3. Elitistkukar
4. Bränd generation
5. Bekräftelsetorskar
6. Knytnäve med fantomenring
7. Säga vagen
8. Mannen med det gyllene häret

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com