Kids and Heroes
Folk punkáči Cheers! zvou na poslední koncert před pauzou
Tony Youngfield 28/02/2019 Pozvánky

V poetickém duchu plzeňské folk punkové bandy Cheers! lze úvodem říci, že život je plavbou na zatraceně rozbouřeném moři a krom bezpečných přístavů s útulnými špeluňkami, kde si můžeme vylévat nejen srdíčka, na nás čekají mnohá úskalí, zrádné průlivy, nepříznivé mořské proudy a sem tam i děsivý Cthulhu. Cheers! prošli mnoha dobrými časy i těžkými zkouškami a vypadá to, že se v jejich existenci chystá další milník.

12. března se v plzeňském Anděl Music Clubu odehraje koncert, jenž bude výjimečný hned díky několika okolnostem. Krom domácích Cheers! se objeví i hosté z daleké Jihoafrické republiky, folk punkový úkaz několika posledních let, The Shabs (14. března taky na Sedmičce!). Ti to k nám sice nemají geograficky nejblíže, ovšem objevili se po Evropě krom klubů i na festivalech (v ČR Mighty Sounds, Živá ulice), a právě teď jsou na turné k aktuálnímu albu Can You Hear Us At The Back, které vychází 1. března.

Koncert v Andělu, nesoucí podtitul „St. Patrick’s Prequel“, bude zajímavý i tím, že v onen den vydávají Cheers! vinylové EP, split se spřátelenými slovenskými bardy Cascabel. Nahrávka se jmenuje Rum Tales. Nemá cenu váhat s účastí, protože ač se jedná o úterní večer, lepší příležitost se vám v dohledné době nenaskytne – tahle show bude na čas tou poslední v Plzni před plánovanou pauzou.

Čekání si můžete zkrátit třeba lyric videem The Shabs k titulnímu songu desky Can You Hear Us At The Back – schválně, komu se podaří pochytit všechny kapely a vydavatelství, jejichž designy a loga se objevily coby slova na samolepkách? Za nás elegantní a decentně vkusný tribute milovaným vzorům.

O autorovi

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com