Kids and Heroes
Folk punkáči Cheers! zvou na poslední koncert před pauzou
Tony Youngfield 28/02/2019 Pozvánky

V poetickém duchu plzeňské folk punkové bandy Cheers! lze úvodem říci, že život je plavbou na zatraceně rozbouřeném moři a krom bezpečných přístavů s útulnými špeluňkami, kde si můžeme vylévat nejen srdíčka, na nás čekají mnohá úskalí, zrádné průlivy, nepříznivé mořské proudy a sem tam i děsivý Cthulhu. Cheers! prošli mnoha dobrými časy i těžkými zkouškami a vypadá to, že se v jejich existenci chystá další milník.

12. března se v plzeňském Anděl Music Clubu odehraje koncert, jenž bude výjimečný hned díky několika okolnostem. Krom domácích Cheers! se objeví i hosté z daleké Jihoafrické republiky, folk punkový úkaz několika posledních let, The Shabs (14. března taky na Sedmičce!). Ti to k nám sice nemají geograficky nejblíže, ovšem objevili se po Evropě krom klubů i na festivalech (v ČR Mighty Sounds, Živá ulice), a právě teď jsou na turné k aktuálnímu albu Can You Hear Us At The Back, které vychází 1. března.

Koncert v Andělu, nesoucí podtitul „St. Patrick’s Prequel“, bude zajímavý i tím, že v onen den vydávají Cheers! vinylové EP, split se spřátelenými slovenskými bardy Cascabel. Nahrávka se jmenuje Rum Tales. Nemá cenu váhat s účastí, protože ač se jedná o úterní večer, lepší příležitost se vám v dohledné době nenaskytne – tahle show bude na čas tou poslední v Plzni před plánovanou pauzou.

Čekání si můžete zkrátit třeba lyric videem The Shabs k titulnímu songu desky Can You Hear Us At The Back – schválně, komu se podaří pochytit všechny kapely a vydavatelství, jejichž designy a loga se objevily coby slova na samolepkách? Za nás elegantní a decentně vkusný tribute milovaným vzorům.

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com