Kids and Heroes
Festival Punkáči deťom vyhlásil zbierku na jeho záchranu
Palo Zavodský 10/12/2020 Cz/Sk, Novinky

Významný komunitný festival sa mal tento rok tradične konať koncom augusta. Týždeň pred dátum podujatia bol však zrušený v dôsledku narýchlo prijatého opatrenia proti pandémii zo strany štátnych úradov. Festival sa tak ocitol v zovretí nezaplatených faktúr a dlhov voči partnerom a dodávateľom a momentálne nie je schopný vyrovnať svoje záväzky bez pomoci zvonka. A tak prišiel organizátorský tím s crowdfundingovou iniciatívou na vykrytie časti dlhov.

Organizátori založili crowdfundingový projekt na platforme Startovac.cz, prostredníctvom ktorého môžu darcovia posielať peňažné dary už od sumy 2€. Za jednotlivé čiastky sľubujú hodnotné odmeny, ako festivalový merch, špeciálnu sadu pív či doživotný vstup na festival. Cieľovou sumou je 5000€, ktorá by umožnila zaplatiť časť faktúr a odvrátiť zánik festivalu.

Festival Punkáči Deťom je hudobný festival so spoločenským presahom. Myšlienkou festivalu je benefícia: každý rok je časť tržieb zo vstupného odovzdávaná ako výťažok na podporu detí v núdzi. Hodnotami festivalu sú empatia, vzájomné porozumenie a solidarita naprieč sociálnymi skupinami. Ak vám je táto myšlienka blízka, organizátori vás touto cestou prosia o podporu vo forme finančného daru v ľubovoľnej sume. Prispievať môžete na tomto linku.

Zbierka prebieha už 4.týždeň: za tento čas sa podarilo vyzbierať vyše 80% stanovenej sumy. Do oficiálneho konca kampane zostávajú ešte dva týždne. Pokiaľ by sa organizátorom do stanoveného termínu nepodarilo vybrať cieľovú čiastku 5000 eur, projekt by bol označený ako neúspešný a všetky peniaze by boli darcom vrátené. Organizátori preto veria, že sa im podarí zmobilizovať dostatočne veľkú časť komunity, ktorá bude ochotná finančne podporiť jediný benefičný festival tohto druhu na Slovensku.

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com