Kids and Heroes
Festival Punkáči deťom sa prvýkrát uskutoční na trenčianskom letisku
Palo Z. 01/07/2019 Pozvánky

Festival Punkáči deťom sa tento rok nesie v duchu veľkých zmien. Okrem nabitého programu (vystúpia Total Chaos, The Rumjacks, The Locos atd.) nastala aj zmena miesta festivalu. Tento rok sa festival uskutoční na trenčianskom letisku. Nachystané sú aj ďalšie novinky, na ktoré sa môžu návštevníci tešiť.

O tom, čo organizátorov viedlo k týmto zmenám a na čo sa ešte môžu návštevníci tešiť, nám povedal aj pár slov organizátor Andrej Siget:

„Po poslednom ročníku, ktorý nepriaznivo obplyvnilo počasie a tým vzniklo mnoho dodatočných problémov a výziev, som bol postavený pred ťažkú otázku. Pokračovať a pripraviť 9. ročník, alebo to ukončiť. Po dlhom osobnom váhaní som sa nakoniec rozhodol, že festival bude pokračovať. Dúfam, že toto rozhodnutie bolo správne. Veľa vecí som však už chcel robiť inak, lepšie.

Jednou z najväčších tohtoročných zmien je zmena konania festivalu. Oproti pôvodnému areálu sme sa posunuli o cca 2 km, priamo do Trenčína, na letisko Trenčín, kde býva aj veľká Pohoda. Tento areál je po technickej stránke pre nás obrovským prínosom a rieši veľa doterajších nedostatkov, tak dúfame že aj u nás bude odteraz už pohoda. Okrem zmeny areálu sme zariskovali a skvalitnili sme aj hudobný program a pozvali známe mená na hudobnej scéne. V tomto trende chceme pokračovať aj v ďalších rokoch. Program sa skladal multi žánrovo, aby si každý prišiel na to svoje. Festival narástol rozmerovo aj technicky. Už teraz vidieť, všetky zmeny boli dobrým krokom, čo sa nám odzrkadľuje aj na predpredaji vstupeniek.

Areál sme sa snažili zlepšiť po všetkých stránkach. Okrem hlavného pódia, ktoré sa bude tento rok nachádzať vo veľkokapacitnom stane, ktorý návštevníkov ochráni či pred slnkom alebo dažďom, sme pripravili aj doplnkovú scénu, kde budú prebiehať akustické koncerty, cestovateľské prednášky, slam poetry a vystúpenia dj-ov. Okrem toho program obohatí aj KINEČKO stan, kde bude počas dňa filmová projekcia a každú noc aj záverečná after párty formou video rockotéky až do rána. Zábavu počas festivalu bude tvoriť aj fun zóna TARZANIA Trenčín, ktorá si pre malých aj veľkých návštevníkov pripravila zo svojimi inštruktormi rôzne atrakcie. Nebudú chýbať ani tradičné stolné futbaly a ako ďalšia novinka bude aj klavír, ktorý bude umiestnený v jednom z barov a budú si ňom môcť zahrať samotný návštevníci a sami sa tak stanú súčasťou festivalového programu. Kto sa bude chcieť hudobne pridať, tak si môže v tomto bare požičať za depozit akustickú gitaru.

Tento rok sa rozšírila aj ponuka jedál, kde budú okrem mäsitých jedál aj vegánske jedlá, tradičné buchty, palacinky, čerstvé ovocné štavy, grilovaný oštiepok. O rannú pohodu formou teplých nápojov sa postarajú aj dve mobilné kaviarničky. Pribudli taktiež samostatná vína a craft beer zóna. Nebudú chýbať ani stánky s oblečením a doplnkami, neziskové organizácie či burza platní.

Budeme radi, ak sa prídete o týchto zmenách presvedčiť aj osobne. Podporíte tak samotný festival a nadáciu Pomoc deťom v ohrození, ktorej bude venovaný výťažok z festivalu. Vidíme sa už o pár dní na letisku v Trenčíne!“

Festival Punkáči deťom je letný hudobný benefičný festival orientovaný v štýle punk-rock, ska, reggae, rockabilly, ktorý sa koná už od roku 2008. Cieľom festivalu je priblíženie punkovej subkultúry ľudom, ktorí ju doposiaľ vnímali ako „odpad spoločnosti“ a snaha o pomoc deťom, ktoré ju potrebujú. Chceme spojiť príjemné s užitočným a ukázať ľudom, že aj zábavou sa dá pomáhať tým, ktorí to skutočne potrebujú. Výťažok zo vstupného bude venovaný nadácií Pomoc deťom v ohrození, ktorá je zameraná na pomoc chorým, týraným, zneužívaným a postihnutým deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života. Všetky vystupujúce kapely hrajú bez nároku na honorár, čím vyjadrujú podporu festivalu a dokazujú návštevníkom, že aj oni majú srdce a že peniaze pre nich nehrajú hlavnú rolu.


PUNKÁČI DEŤOM 2019 (29. 8. – 31. 8. 2019):
The Locos* The Rumjacks* Total chaos* Lion´s Law* Polemic* Davová psychóza* Hudba z marsu* Medial banana* Už jsme doma* Čad* Catastrofy* Adacta* Exni!to* Nežfaleš* Rozpor* Punkreas* Punk floid* Degradace* Muerti* The Wilderness* Nekultúra* Vision days* Tragedis* Arrogant twins* Baby secondhand* Cascabel* Just war* Curlies* Bratislavské dievčatá* Parketový lev* Rv-4* Disident* Výstraha

Akustická scéna: Dáša Fon Fľaša* Copycats* Trendy Brandy* Tango And Cash* Natasha Dejdar* Ján Polák…

Predpredaj vstupeniek: www.punkacidetom.sk

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com