Kids and Heroes
Festival Punkáči deťom přidává do line-upu Hellfreaks, The Fialky nebo Rübäniskö
Danny 18/04/2017 Pozvánky

S ubíhajícím jarem přichází opět slovenský festival Punkáči deťom s další várkou jmen pro letošní ročník. Tentokrát akce proběhne v termínu 31.8. – 2.9.2017 nedaleko obce Opatovce u Trenčína. V line-upu zatím najdete například Nežfaleš, Box, Houbu, Punk Floid, nebo The Rockefellas.

První kapelou, která není ze Slovenska, ani z České republiky, budou maďarští The Hellfreaks. Ti vznikli v roce 2009 a vede je charismatická zpěvačka Shekey Sue. S loňskou deskou Astoria u Wolverine Records se vymanili ze škatulky psychobilly a vlilo to kapele novou krev do žil. A že tou krví nikdy The Hellfreaks nešetřili! Chybět v letošním programu nemůže ani česká punk rocková stálice The Fialky, která už sedmnáct let bez sebemenší pauzy neúnavně koncertuje, a válí stejně tak dobře na pódiu, jako na baru. Z Prahy přijedou s čerstvým EP na krku i Just For Being. Jejich novinka Too Many Ghosts skvěle navazuje na debutovou desku There Is a Lie That Never Goes Out a stejně energická, jako studiové nahrávky, jsou i jejich živá vystoupení. Liberecká banda Kohout plaší smrt za dvacet let fungování posbírala k punku všechny možné vlivy a začátkem dubna ve studiu nahrála nové EP, které zatím čeká na vydání. V line-upu Punkáči deťom tak nemůže chybět.

Ze slovenských lesů a hor seběhne bezkonkurenční hardcore-punková sebranka Rübäniskö. Ta za sebou má už kultovní desetipalec Nihil Blues, který neztratil za tři roky nic ze své syrovosti, a několik menších nahrávek. To Lord Alex jsou bratislavská legenda, jejíž kořeny sahají do konce osmdesátých let. Pod vedením zpěváka Vesla pokračují dál navzdory všem změnám v sestavě i po takřka třiceti letech.

V roce 2016 se festivalu povedlo vybrat pro nemocné děti téměř 16000 Eur. Lístky v předprodeji si aktuálně za cenu 20 EUR můžete zakoupit zde.

Kdy: 31.8.2017 – 2.9.2017
Kde: Rybníky u obce Opatovce, Trenčín
Info: http://punkacidetom.sk/

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com