Kids and Heroes
Festival Pod Parou láká na Lagwagon, Markyho Ramonea nebo Street Dogs
Redakce 14/08/2018 Pozvánky

Fest Pod Parou je za svou 16letou historii tradičním setkáním milovníků klasického punku! Ať už pro ty, které odkojily Antifesty, tak pro ty, kteří vyrostli až s Pod Parou. A i díky návratu pouze jednoho pódia má akce tu správnou atmosféru, kdy si v klidu po vystoupení největších hvězd žánru zajdete pro pivo a stihnete pokecat s kámošema.

Jak je již tradicí, festival i letos obsadí tři dny, takže popořadě. Čtvrtek je postavený zejména na silné čtyřce, SPS a jejich punk hymny, následně Discharge se svým „novým zpěvákem“ a setem, kde se najdou příznivci 82 punku, a samozřejmě povinný Marky Ramone! A vrcholem budou určitě i kalifornští Lagwagon, stylově ovlivnění třeba NoFX a taky vydávající na labelu jejich šéfa Fat Wreck Chords.

V pátek, po zavedených domácích jménech jako Plexis nebo Totální Nasazení, vystoupí  bostonští Street Dogs vedení bývalým zpěvákem Dropkick Murphys Mikem McColganem, po nich Infariot, kteří jsou v tuzemsku k vidění vzácně jak sůl, a povinní Agnostic Front. Kdo by se netěšil na Mireta s křepčícím Stigmou a hity jako Gotta Go, For My Family nebo Old New York.

Asi hlavní avizovaná hvězda The Exploited v pátek bohužel nevystoupí, kvůli hospitalizaci zpěváka Wattieho Buchana, ale pořadatelům se podařilo sehnat skvělou náhradu v podobě Cockney Rejects, kteří už loni na festivalu předvedli, že jsou top kapelou v žánru Oi! punk.

V sobotu pak z domácích kapel vystoupí domácí NVÚ, The Fialky nebo Motörhead načichlí Malignant Tumour. Pro fajnšmekry tu budou Brazilci Paura, dále Mexičani Acidez a hlavně portlandští 82 punx Defiance, kteří jsou konečně zase v Evropě. Závěr celé akce pak vygraduje koncertem 77 punk legend Menace a Angelic Upstarts, kteří určitě nezapomenou zahrát i věci z desky Teenage Warning. Úplný závěr pak obstarají vždy zadek nakopávající londýnští punks Restarts se svým jedovatým punkem na dva zpěvy.

16. – 18. 8. 2018 – Vyškov/ letiště Marchanice
http://www.podparou.cz
https://www.facebook.com/FestPodParou

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com