Kids and Heroes
Fear Of War – Warsongs 1985-1987
Martin Suicide 11/03/2015 LP, Recenze

Sakra, napadlo by mě někdy, že v roce 2015 se mi bude na gramofonu točit LP Fear Of War, jedné z kapel, které (ač v podstatě obskurní) patřily k těm, jež pro mě charakterizovaly švédský hardcore v druhé půli 80. let, dík své účasti na kompilaci Vikings Are Coming. Ta se mi dostala do rukou v té době a dodnes má své speciální místo v mém vnitřním sběratelském světě.

Fear Of War, personálně propojení s kultovními Crude SS, Ugly Squaws či Bedrövlers, toho za svou existenci nestihli nahrát mnoho, krom již zmíněné kompilace to bylo demo, z nějž jedna píseň skončila na další kompilaci Really Fast vol. 3. Pět písní se ocitlo na pouze v Brazílii vydané desce Afflicted Cries In The Darkness Of War, kde sdíleli prostor s Crude SS, Anti-Cimex a Rovsvëtt. No a nakonec, jako svou labutí píseň, natočili dvojici skladeb pro split EP s britskými Instigators, které bohužel nikdy nespatřilo světlo světa. To vše nyní najdete skolektované na tomto albu.

Fear Of War, předvádí rychlý hardcore punk, který z počátku operuje s výrazně záhrobním a nakřáplým zpěvem a stojí někde na hranici inspirací mezi klasickým švédským mladicky rozhašeným raw punkovým stylem té doby a vlivy amerického výrazně melodičtějšího punku. Ony melodické aspekty pak naplno vystupují na povrch v nahrávce pro split s Instigators, kdy se z Fear Of War stává melodická punk kapela, pohrávající si s vrstvenými vokály a melancholickou melodikou. B stranu okupují písně z ranějších stádií kapely, a tudíž i o poznání hrubější, ale stále se tu budete pohybovat v relativně melodickém spektru tehdejšího hardcore, občas se dají s rezervou popsat jako americkým hardcorem ovlivněná melodičtější verze Disarm. Některé z písní tu najdete v několika verzích, ale to není ani v nejmenším ke škodě věci, vzhledem k tomu, že některé z nich prošly celkem zásadní aranžérskou proměnou.

Nahrávky se podařilo po zvukové stránce skvěle zrestaurovat a spolu se stylovým vzhledem obalu tvoří vše ideálně seskládanou mozaiku. Vpravdě slibný start nového vydavatelství a zároveň parádní výlet do historie.

Info

Label: nausearecords.bigcartel.com
Rok vydání: 2015

Tracklist
 1. Ny Lat
 2. Blind
 3. Fruktan
 4. Ingenting Kvar
 5. What Do You Gonna Do?
 6. Revenge
 7. India Eyes Cries (Blind)
 8. Surfer Boy
 9. Morality Fuck-Up
 10. Min Far
 11. Fruktan
 12. What Are You Gonna Do
 13. Ny Lat
 14. Victims Of Religion

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com