Kids and Heroes
Fanoušek kapely Exodus byl zatčen za sdílení jejich textu na facebooku
Michaela Klocová 06/09/2014 Magazín

Patříte k těm, co na sociálních sítích rádi sdílí posty s texty svých oblíbených kapel? Pak si dejte pozor, můžete se kvůli tomu snadno dostat do křížku se zákonem, zvlášť pokud jako James Evans žijete v „zemi svobody a netušených možností“. 31letý muž z Kentucky sdílel na svém facebook profilu úryvek textu kapely Exodus, pojednávající o střeleckém masakru ve škole, a následně byl zatčen.

Sdílený text pochází z písně Class Dismissed (A Hate Primer) a zněl takhle:

„Student bodies lying dead in the halls, a blood splattered treatise of hate. Class dismissed is my hypothesis, gun fire ends in debate.“

Představa, že v naší skvělé zemi může být člověk zatčen za pouhé sdílení textu písničky, je něco, co bych nikdy nevěřil, že se může ve svobodné společnosti stát… Song Class Dismissed (A Hate Primer) byl napsán z pohledu šílence a v žádném případě takové chování neschvaluje… Pokud ale začneme reagovat přehnaně na věci, jako jsou texty kapel, včetně Exodusu, a začneme za ně zavírat lidi, ovládne nás paranoia a budeme na nejlepší cestě k tomu stát se orwellovskou společností,“ vyjádřil se k události na webu kapely její kytarista Gary Holt.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com