Kids and Heroes
Epic Problem – False Hopes
Martin Suicide 08/05/2018 EP, Recenze

Epic Problem jsou zajímavá a zároveň tak trochu nenápadná kapela z britských ostrovů a EP False Hopes je zatím jejich poslední nahrávkou. Pro mnohé budou především kapelou s basákem legendárních Blitz v sestavě, ale to je zaprvé nespravedlivé a zadruhé hudebně značně zavádějící.

Epic Problem hrají svižný melodický punk s obhrouble nakřáplým zpěvem a v podstatě zní jako hrdí a důstojní pohrobci Leatherface, zároveň okouzlení americkými Off With Their Heads. Vybrnkávané melodie kytarových motivů jsou inspiračně někde na půl cestě mezi vlivy nezapomenutelných Hüsker Dü a folkem načichlým současným street punkem v tom nejlepším slova smyslu. Mezi čtveřicí zde obsažených skladeb vlastně není jediný slabý moment, což samo o sobě vypovídá o tvůrčím potenciálu kapely.

Je to jízda od začátku do konce se svébytnou pozitivně melancholickou náladou, jakou před nimi dokázali vykouzlit zpod nástrojů jen a pouze již zmínění Leatherface. Malým hitem desky je ovšem patrně úvodní Tall Poppies, závěr pak obstarává převzatina z repertoáru Američanů GC5.

Info
Label: http://brassneckrecords.bigcartel.com/
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Tall Poppies
2. TV War
3. Falling
4. After All

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com