Kids and Heroes
E!E slaví 30 let jarním TurnE!Ečkem spolu s The Fialky
Danny 14/03/2017 Pozvánky

Psal se rok 1987, kdy se z řad příbramských punkerů dala dohromady první sestava E!E. Od té doby jsou na nekonečném tour po domácích klubech. Během devadesátých let se stali jednou z nejoblíbenějších tuzemských punk kapel – což platí dodnes. Už od začátku drží stejný styl. Jejich melodický punk’n‘roll vychází z punkového boomu roku 1977.

Dvě nejzásadnější změny byly odchod původního bubeníka Kyseláče, který byl také autorem prvních textů a v roce 2013 úmrtí Bakči, který byl od začátku hlavním tahounem kapely. Personálně skupinu dnes tvoří Bořek, Stawi, Motlík a Spejbl.

Jarních koncertů v rámci TurnE!Ečka 2017 je rovných deset a vyvrcholí pražskou zastávkou v klubu Storm – symbolicky 1.4., na Apríla. Není náhodou, že E!E již po třetí doprovázejí celé jaro o polovinu mladší The Fialky z pražských Horních Počernic. Obě kapely totiž spojuje jak stylová příslušnost k ranému melodickému punku, tak hlavně chuť si každý koncert řádně užít – včetně vyprázdnění zásob místního baru.

Oslavy třicetim E!E proběhnou zde:

Pá 10.03. Uherské Hradiště/ Mír
So 11.03. Sedlčany/ Pohoda klub + Zlomená 14
Pá 17.03. České Budějovice/ Velbloud + Supertesla
Pá 24.03. Písek/ Divadlo pod Čarou + Nežfaleš
So 25.03. Ostrava/ Barrak + Nežfaleš
Pá 31.03. Ostrov u Karlových Varů/ M klub
So 01.04. Praha/ Storm + Nežfaleš
So 08.04. Brno/ Eleven
Čt 13.04. Plzeň/ MC Kalikovák
Pá 21.04. Jihlava/ Soul

 

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com