Kids and Heroes
Dysnea Boys – Forgot How To Read
Martin Suicide 24/07/2016 LP, Recenze

Berlín je po celá desetiletí takový tavící tyglík světového punkového podzemí, kde se střetávají vlivy i figurky z nejrůznějších končin, což občas vede ke vzniku vpravdě zajímavých kapel. Jednou z nich jsou Dysnea Boys, kde mikrofon třímá kalifornský veterán Jason Honea, jenž v 80. letech hrál stejnou roli ve skvělých a dnes nedoceňovaných Social Unrest. Strunné nástroje si vzaly pod svá křídla pro změnu kanadské náplavy CC (Spitfires, Black Halos) a Chris (Radio Berlin) a rytmiku obstarává jediná německá akvizice v sestavě Tom Fanore.

Dysnea Boys navazují na punk ze západního pobřeží Spojených států s občasným post punkovým podtextem. Jason vnáší do berlínského vzduchu něco z ducha osmdesátkového punkového San Francisca, a tak Dysnea Boys vlastně do značné míry zní jako mix Drunk Injuns a Big Boys. Pohybujeme se tak v prostoru naprosto archetypálního skate rocku v jeho definici z první půle 80. let, tak jak ho zasvěcení mohou znát z raných dílů thrasherovských Skate Rock kompilací, ovšem oháknutého do současně koncipovaného zvukového převlečníku.

Středně tempové kompozice s výraznou basovou linkou, nekonfekční kytarou a výrazným Jasonovým vokálním projevem, jenž od časů S.U. o kapku zhrubl a o poznání více si tu pohrává s jeho různými polohami. Kapela se nebojí své pojetí punku zpestřit výlety mimo dnešní konfekční vnímání punku, a v tom se vlastně svým duchem velice blíží o pár řádků výše zmíněným ikonickým Big Boys. Část zpěvové linky v páté Bucket Of Gas jako by utekla z raných Misfits, ačkoliv s hudební i vizuální estetikou této kapely Dysnea Boys nikterak v celku nesouzní, je to ale skvělá ilustrace toho, co vlastně tito pánové prezentují – mišmaš inspirací v různých podobách i érách punku a rocknrollu, spojené vlastní osobitou tváří a svojským uchopením aranží i zvuku.

Velké překvapení a jedna z desek letošního jara.

Info

Label: takeitbackrec.bigcartel.com/
Rok vydání: 2016

Tracklist
 1. Christian Bail
 2. Oj
 3. SPike In My Skull
 4. This Kind Of Night
 5. Bucket Of Gas
 6. FInd Water
 7. Identical White Coffins
 8. Sea Caves
 9. Blood Honea
 10. Here She Comes
 11. Ruined Eye
 12. Paper Pills

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com