Kids and Heroes
Dylanovi zahrají Patti Smith, Flogging Molly, Bad Religion nebo Rise Against
Michaela 28/11/2011 Novinky, Zahraniční

Jak už jsme psali v červnu, k životnímu jubileu legendárního amerického písničkáře Boba Dylana a zároveň k oslavě 50. výročí hnutí Amnesty International se připravuje kompilace coverů Dylanových písní. Album vyjde 30. ledna příštího roku a nyní byl konečně zveřejněn také kompletní tracklist.

Celý název kompilace zní Chimes of Freedom: The Songs of Bob Dylan Honoring 50 Years of Amnesty International a obsahovat bude 70 skladeb, mezi které se vešlo hned několik punkových interpretů.

Těšit se můžete třeba na Flogging Molly, kteří se pustili do songu The Times They Are A-Changin, na Patti Smith a její podání Drifter’s ‚Escape, na Bad Religion, kteří se zhostili skladby It’s All Over Now, Baby Blue, nebo na Rise Against a jejích verzi Ballad of Hollis Brown.

Dále se na kompilaci předvedou třeba The Gaslight AnthemElvis CostelloPete Townshend (The Who), Queens Of The Stone AgeStingZiggy MarleyPaul RodgersMaroon 5 nebo Sinéad O’Connor. Celý tracklist najdete na nme.com.

Kolekci, jež se skládá ze čtyř desek, produkovali Jeff Ayeroff a Julie Yannatta. Veškerý výtěžek z prodeje půjde na Amnesty International.

Dodejme, že Amnesty International je celosvětového hnutí, které monitoruje porušování lidských práv. Založeno bylo v roce 1962 – ve stejný rok, kdy Dylan vydal své debutové album.

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com