Kids and Heroes
Druhý ročník Our Music – Our Scene přivítá The Oppressed
Redakce 01/12/2014 Pozvánky

Na začátku ledna proběhne v Praze druhý ročník minifestu Our Music – Our Scene. Akci pořádá Pilsen Trojans Crew a představí se na něm špička světového antifašistického Oi! The Oppressed s podporou Enraged Minority a lokálních hostů. Letošní akce, pořádaná v sobotu 10. ledna, je navíc věnovaná památce Honzy Kučery, který zemřel 20. ledna 2008 rukou neonacisty Jiřího Fouse.

Minifest Our Music – Our Scene má jednoduchou zprávu pro rasisty a neonacisty. Tahle scéna ani hudba není pro vás. Má dokázat, že mezi skinheads a punks je ještě stále většina takových, kteří odmítají jakoukoli formu rasismu ve své scéně. I z tohoto důvodu je akce věnovaná památce skinheada Jana Kučery, který se nebál postavit hajlujícímu psychopatovi s nožem a který za tento postoj bohužel zaplatil životem.

Druhý ročník „OMOS“ podpoří jedna z největších legend antifašistické Oi! hudby. Z Cardiffu přijedou podruhé v historii do České republiky The Oppressed. Kapela, v čele s frontmanem Roddy Morenem, která hraje již téměř 35 let, má na svědomí nesčetně koncertů a především pak nejmasovější rozšíření povědomí o SHARP (Skinheads against racial predjudice – skinheads proti rasovým předsudkům).

Podpoří je němečtí Enraged Minority, kteří nejen že s The  Oppressed několikrát vystoupili, ale navíc i vydali společný živák na LP.

Z lokálních kapel na akci vystoupí v současnosti nejlepší Oi! kapela Muerti spolu s Crossczech, kteří mimo jiné v říjnu vydali společné splitko Summer hits vol. 11° vydané pod Pilsen trojans crew.

Akce se uskuteční v klubu Podnik, Bubenská 1477/1, Praha 7 – Holešovice – poblíž metra Vltavská. Kapacita klubu je omezená, doporučujeme proto koupit lístky předem. Předprodej: booking@pilsentrojanscrew.cz, klub Buben, Myslíkova 8, Praha 2.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com