Kids and Heroes
Domácí těžká váha stoner rocku Acid Row odtajnila první skladbu z novinky
Tony Youngfield 09/05/2018 Cz/Sk, Novinky

Těžkotonážní plzeňsko-tachovští stoner rockoví šílenci Acid Row jsou zpět s čerstvým a syrovým materiálem, bude ho požehnaně a s jeho pomocí by mohli drzé pseudo-stonery vyučovat, jak se dělá rock’n’roll.

Štve vás, jak ještě před pár lety téměř nikdo z mladších subkulturních posluchačů neznal kapely, jako byli legendární, nedávno se navrátivší Sleep, nebo devadesátkoví Fu Manchu, a dnes všichni tvrdí, jak na nich vyrůstali, a najednou se vezou na vlně stoner rocku, desert rocku a stoner metalu? Zapomeňte na žabomyší války, kdo co znal nebo věděl, a slyšte zprávy z temné, obrazci pomalované jeskyně, plné divokých psychedelických snů a imaginací.

Desku Spikes oznamuje ze řetězů odpoutaný singl Headshot, zběsilý, téměř čtyřminutový nášup, neslevující po celou dobu z tempa, využívající naplno potenciál celé sestavy – zvuk zůstává příjemně špinavý a fuzzy, žádná přeprodukovanost. Kytary jsou řádně hutné a naštvané, bicí neúprosné, basa výhrůžně rezonuje a zpěv je chvílemi varující, jindy zoufalý a vzteklý. Text skladby je temný, kritický a zamyšlený, ale přitom nijak otravně složitý. U hudby bychom měli přemýšlet, i tady ovšem ve významové rovině rádo platí méně je více. Acid Row umějí hledat cestu dál v rámci vlastní tvorby, nezapomínají ale ani na inspiraci a vzory. Kdybych tady měl vyjmenovávat, kolik vlivů lze zaslechnout a vychutnat si, prošvihl bych vydání alba samotného.

Spikes vychází 2. června na Beatcraft Records. Bude první dlouhohrající deskou Acid Row a zároveň jejich prvním albem, vydaným na vinylu. Krom již uveřejněné skladby bude obsahovat šest dalších vražedných tracků. Z jednoho tajného a neplánovaného předpremiérového poslechu některých stop usuzuji, že se rozhodně máme na co těšit! Nelze opomíjet ani démonickou vizuální stránku hudebního nosiče. O její znepokojivou snovou podobu se postarala naše milá Divá Bára.

A do třetice všeho ďábelského. Kdy bude „record release party“ a jak se k vinylu Spikes dostat? Křest proběhne v plzeňském klubu Divadlo Pod Lampou 2. června s pražskými stonery Baro Chandel, drážďanskou bluesovou psychedelií Heliod a novým plzeňským uskupením Lusky, složeným ze členů bývalých EFCO. Fošnu si lze předobjednat u Day After Records.

Foto: Mikuláš Hrdlička

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com