Kids and Heroes
Domácí legenda Zeměžluč slaví 30 let v punku výročním turné
Redakce 28/10/2016 Pozvánky

Brněnská kapela Zeměžluč slaví letos 30 let svého fungování v punku formou podzimního turné pod názvem All Unity´s Love. Velkou část pojede v doprovodu personálně propojené party Resurgo.

Zěměžluč

Ačkoliv počátky fungování skupiny lze vystopovat až do roku 1986, první koncert se odehrává až 17. června 1988 v proslulém brněnském klubu Křenka spolu s kapelami S.R.K. a Insania. V březnu 1989 pořizuje první demo nahrávku s názvem Zeměžluč, která je ještě doplněna půlhodinovým živým záznamem z koncertů v Praze na Chmelnici a v Tuřanech. Již pro tuto první nahrávku je charakteristický chraplák zpěváka a textaře Šotyho. Po revoluci, v dubnu 1990 nahrávají další demo s názvem Perspektiva a v listopadu 1990 první samostatné LP Fajn, bezva, príma, které je šířeno výhradně podzemními DIY kanály. Zeměžluč hraje dál po celé České republice a vydává další živáky a EP (např. Live 92 nebo Jsme na jedný lodi). V roce 1997 vydává další dlouhohrající desku s názvem Z extrému do extrému a v roce 2003 album Systém kanibal. V tomto období si také zahraje tři tour ve Velké británi.

V roce 2011 skupina oslavila čtvrtstoletí existence vydáním dvoj-LP Hledání. Po vydání této desky nastávají změny v sestavě, ve které kapela dokončuje zdárně třetí a načíná čtvrtou dekádu svojí existence. Od roku 2011 přibilo pár dalších nahrávek ( split flexi 7“ s Gride, split LP s Davovou Psychózou (recenze) a split 7“ s Angry Brigade (recenze). Kapela v těchto letech dále koncertuje v Česku a Slovensku a občas i v zahraničí.

Resurgo

Kapela Resurgo patří k novější generaci brněnských punkových kapel. Na svém kontě zatím měli jednu demonahrávku a v těchto dnech vychází u PHR Records jejich vinylový debut „V zajetí myšlenek“. Resurgo hrají s přestávkami od roku 2008, ale před dvěma roky se zavřeli do zkušebny a pracovali na novém materiálu. Po klasických personálních proměnách se sestava Resurgo ustálila na současném složení – Ofca, Slowcha, Eda a Ivan. Přitom hned tři členové Resurgo jsou současní nebo bývalí členové Zeměžluče. Resurgo ale není žádná kopírka Zeměžluče, a jde si vlastní cestou blízkou neocrustu švédské škole (např. Wolfbrigade). Kapela překvapuje nejen nasazením s jakým drtí svůj ostrý punk, ale také propracovanými texty, které stále ještě nejsou v českém punku standartem.

Seznam koncertů:

28.10 – České Budějovice / Velbloud / + RESURGO

29.10 – Tábor / Orion / + RESURGO

3.11 – Bratislava / Garáže / + RESURGO

4.11 – Košice / Collosseum / + ROXOR

5.11 – Liptovský Mikuláš / Kolotočovo / + PIVNICA

11.11. Ostrava / Maryčka / + RESURGO

12.11 – Trenčín / Lúč / + RESURGO

18.11 – Havlíčkův Brod / Oko / + RESURGO, JUST WAR, AGGRESSIVE TYRANTS, RV-4

19.11 – Praha / Buben / + ANGRY BRIGADE

25.11 – Rožnov pod radhoštěm / tba / + RESURGO

26.11 – Brno / Vegalité / + ANGRY BRIGADE

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com