Kids and Heroes
Dodávka s Wild Tides a My Dead Cat vyráží na západ
Johnny Násilník 01/02/2014 Pozvánky

Sedm dní, sedm koncertů, sedm měst. Čtyři z nich v Německu, jeden v nizozemském Utrechtu, a také v Plzni a v Ústí nad Labem. To nejlepší z pražské a brněnské kytarové scény vyráží na společné turné.

My Dead Cat jsou svěží a osobitá kapela z Brna. Jejich hudba je taneční, přesto punková, odráží se v ní něco z Cure a temného post-punku, stejně jako ze současných britských indie kytarovek. Chytlavé nápady a divoká, frenetická živá vystoupení. Ne nadarmo hrají třeba s The Estranged, loni vydali na vinylu svoji druhou dlouhohrající desku Shortcut To Hell, a zanedlouho by měl světlo světa spatřit její následovník, ze kterého pár ochutnávek hrají i živě.

Wild Tides si za poměrně krátkou existenci stihli vybudovat pověst nepřekonatelné živé kapely flusající na strop, hvězd hipsterských večírků a drzých letenských hvězd. Od začátku jsou obalování všelijakými klišé (ať už je milujete kvůli jejich košilím nebo proto, že surf punk je cool), nicméně takový garážový rokenrol, jaký pražská trojice sype, aby v Čechách člověk pohledal. Vynikající debutové EP Hearts on Fire následovala dlouhohrající vinylová pizza Hung Loose, nejnovějším počinem Přílivů je nahrávka I Only Miss You When You’re Gone.

wildtidesmydeadcat

O autorovi

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com