Kids and Heroes
Dime Runner – Can’t Express
Martin Suicide 13/03/2014 EP, Recenze

Debut nové krve Orange County Dime Runner mě před nějakou dobou více méně posadil na zadek a pak přišlo na řadu čekání, zda dokáží potvrdit svůj status nadějné kapely. Uběhl cirka rok a je tu nový sedmipalec, který ukazuje, že bylo nač čekat.

Dime Runner ukazují sílu, spočívající v punku made in jižní Kalifornie, a ačkoliv je nasnadě obligátní přirovnání ke kapelám jako The Stitches, Smogtown či Die Hunns, kořeny jdou mnohem hlouběji, až do starých dobrých sedmdesátých let a k tvorbě nezapomenutelných záležitostí jako Weirdos, Controllers či Adolescents. Energie a tah na bránu na hranici proto hardcore punku tu jde ruku v ruce s výraznou melodikou a hlasem punkového hajzlíka. Je to mix, který na mě osobně zabere vždy a je tomu tak i v tomto případě. Nelze tedy ode mne čekat nic jiného než veskrze pozitivní recenzi. Dime Runner si mě získali již prvním kontaktem a na Can’t Express to jen utvrzují. Dvě plus mínus dvouminutové vypalovačky hrané na první dobrou, bez zbytečných cukrbliků a kudrdlinek. Nic víc nic míň, ale co si vlastně ještě od nahrávky koncipované v tomto duchu přát.

Pokud vás mrzí, že The Stitches již léta nic nového nenahrávají a Smogtown vydávají desku cirka jednou za deset let, Dime Runner jsou tu, aby zaplnili tuto trestuhodnou díru na punkovém glóbu, což se jim daří s každou deskou lépe a lépe. Singl vyšel v limitovaném nákladu 300 kusů, a pokud budeme mít štěstí, třeba se Dime Runner ukáží v ČR během evropského turné naplánovaného na léto.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. Can’t Express
  2. Drink It Up

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com