Kids and Heroes
Dilemma in Cinema nahrávali s členy Tleskače nebo Spínacího špendlíku
Redakce 08/03/2014 Cz/Sk, Novinky

Dilemma In Cinema, kapela složená mimo jiné z bývalých členů Totálního nasazení, bubeníka a textaře Pavla Pospíšila (Pípy) a kytaristy, skladatele hudby a zpěváka Pavla Pešaty (P.P.Cvoka), natočila koncem února ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře materiál na nové EP 2014, které bude volně ke stažení na bandzone od 15. března.

EP obsahuje pět písní, od reggae přes melodický punkrock s prvky ska až po ostrý hardcore-punk. Jak podotkl kytarista P.P.Cvok: „Nás baví lidi spíše spojovat, než rozdělovat.“ 

V písni A Ty máš našlápnuto! si sloky zazpíval Míra Prasopes Cisler, frontman dnes již neexistujícího Tleskače, nyní zpívající v kapele Kníry a také v Požáru Mlýna, který na pár koncertů obnovil činnost. Dalším hostem je Filda, zpěvák  z dnes již punkové legendy Malomocnost Prázdnoty a momentálně nehrajícího Spínacího Špendlíku, který se objeví v nejtvrdší skladbě nahrávky Já netuším. Další tři songy JOE V, Nedívej se (light) a Nedívej se (hard) jsou už klasickým rukopisem nerozlučné dvojice P.P.Cvok – Pípa.

P.P.Cvok nám k nahrávání ve studiu Hostivař prozradil, že se všechny písně točily s živými bicími a baskytarou, kdy on stál ve vedlejší místnosti s kytarou a zpíval. „Nejsou zde použity téměř žádné vychytávky navíc, a nahrávka tak má energický náboj. Už máme dost těch sterilních vyčištěných nahrávek, co mají charakter kyber songu, hlavně aby se hrály v rádiu,“ dodává.

Nahrávku se chystají Dilemma in Cinema vydat na CD, aby ji mohli začít rozdávat na koncertech společného dubnového miniturné se Sex Deviants a N.V.Ú.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com